Est-Fori seljatamine valiti Tartu aasta teoks

1 miljardi suurust investeeringut planeerinud Margus Kohava ja Aadu Polli ei suutnud tartlasi veenda puidurafineerimistehase rajamise vajalikkuses. Tehase vastu seatud kodanikualgatus valiti Tartu aasta tähtsaimaks teoks.
1 miljardi suurust investeeringut planeerinud Margus Kohava ja Aadu Polli ei...

Konkursil "Tartu aasta tegu 2018" hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks Tartu apelli, Emajõe keti ja teiste kodanikualgatuste tegevuse, mis aitas kaasa puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamisele, teatas Tartu linnavalitsus.

artu linnapea Urmas Klaasi sõnul läks tiitel kindlasti õigesse kohta. Linnapea ütles, et tartlaste erakordne üksmeel ja oma kodulinna eest seismine olid sel aastal tähelepanuväärsed.

2017. aastal valiti aasta teoks Kaarsilla renoveerimine ning aasta enne seda pälvis tiitli Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamine.

Projekt peatati, aga huvi säilib

8. novembril otsustas valitsuskabinet Est-Fori puidurafineerimistehase kavandamiseks algatatud riigi eriplaneeringu lõpetada, põhjendades seda ülekaaluka avaliku huviga. Samal päeval teatasid projekti eestvedajad, et Est-For Investi puiduväärindamistehase rajamine jääb ootama soodsamat investeerimiskliimat ning teadus- ja faktipõhist valitsemiskultuuri.

Samas ei ole mõte tehase rajamisest veel kadunud, sest huvi on näidanud teised omavalitsused, kes on peaminister Jüri Rataselt ka küsinud, kas ja kuhu hiiglaslik puidurafineerimistehas Eestis sobiks.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised