Autor: Põllumajandus.ee • 25. september 2019

Käed mullas arendustöö Kverneland DG-II külvikuga

Kverneland Group, kes tähistab sel aastal oma 140 tegutsemisaastat, analüüsib ja täiustab pidevalt oma seadmeid, pakkumaks põllumeestele läbimõeldumaid ja töökindlamaid masinaid. Põldu, millel töötame ja sealseid tingimusi, ei saa me oluliselt muuta, kuid saame valida tehnika, mis aitab meil maksimeerida kasumlikkust olemasolevates tingimustes.
Kverneland DG-II külvik.
Foto: Dotnuva Baltic AS

Selleks on vaja partnerit, kes mõtleb ja testib oma seadmeid näpud mullas ning teeb seda kriitiliselt ja nõudlikult nagu põllumees, kelle jaoks on tehnika eelkõige töövahend, mitte iluelement. Ligi aasta kestnud arendustöö tulemusel on jõudnud turule uus täiustatud Kverneland DG-II seeria järelveetav külviku mudel, mis vastab nüüd veelgi enam põllumeeste vajadustele.

Parim tasakaalustatus ja juhitavus

Uuenduskuuri läbinud uus Kverneland DG-II järelveetav külvik on võrreldes varasema mudeliga parema tasakaalustatuse ja juhitavusega. Seejuures on seade paremas tasakaalus nii transportimisel kui ka külviku kokku- ja lahtipakkimisel ning seda kõike tänu uuenduslikule hüdraulilisele raskuse ülekandmise süsteemile, mis on omane ka raskeveokite raami konstruktsioonile. Tugev raam tagab stabiilsuse ja vastupidavuse.

Uuenduslik süsteem seisneb integreeritud haaketeljes, mis kinnitab külviku traktori alumiste aiste külge ja pinguldub automaatselt kokku- ja lahtipakkimise ajal. Selle tulemusel püsib külvik kogu protsessi vältel stabiilsena, võimaldades kasutada seda haakeseadmena ka väiksema traktori taga (soovituslik traktori võimsus 200–250 hj).

Ühtlasem külvisügavus ja seemendi surve

Active-on süsteem DG-II täiendusena tagab selle, et seade tasakaalustab ja hoiab survet nii külg- kui ka pikisuunas kogu seemendilati töölaiuse ulatuses. Tänu vastavale uuendusele on paranenud seemnete külvisügavuse ühtlus, saavutades samal ajal kuni 80 kg seemendi surve. Kui peaks aga olema vajadus survet muuta, siis saab seda mugavalt ja piiramatult teha otse traktori kabiinist.

Suur tootlikkus

Kverneland DG-II järelveetav külvik sobib suurepäraselt suuremate tootjate masinavalikusse. Valikus on DG-II seeria masinad töölaiustes 9 m ja 12 m, millel on CD topeltkettaga seemendid – väiksemal mudelil 72 seemendit ja suuremal 96, mõlemal mudelil on 12,5 cm laiune reavahe. Seemnepunkri maht on seejuures lausa 6000 liitrit, võimaldades külvata kuni 140 hektarit päevas ning tagades sellega märkimisväärse tootlikkuse.

Usaldusväärne külvitehnoloogia

DG-II koondab endas uuemad tehnoloogilised lahendused ja kasutuslihtsuse. Masina väga selge konstruktsioon, millesse on integreeritud nutikad tehnoloogiad, kindlustavad lihtsa kasutamise laadimisest ja häälestamisest kuni transpordi ja külvamiseni. DG-II sobib külvamiseks igasuguste kultuuride jaoks. Seemnete paigutus on optimaalne igasugustel muldadel ja harimisviisidel ning maa tallamine on viidud vastava külvikuga minimaalsele tasemele.

Kverneland järelveetavate külvikute seeria DG-II mudel pakub suurepärast külvitehnoloogiat, olles varustatud ELDOS külviaparaadi, CD seemendite ning Kvernelandi aastakümneid arendatud pneumaatilise seemnejaotussüsteemiga. Vastav süsteem tagab täpsema väljakülvi ja jaotuse. DG-II külvikud on ka ISOBUS juhitavad ja neil on kaks elektriliselt juhitavat väljakülviseadet – üks kummagi külviku poole jaoks. Hüdraulilise kokkupaneku mehhanismi lihtsustamine on aidanud kaasa ka sellele, et seadme laius transpordiasendis on kompaktselt 3m ja kõrgus 4m.

Kverneland DG-II külvik.
Foto: Dotnuva Baltic AS

Lisavarustus veelgi mugavamaks külviks

Kverneland DG-II järelveetavate külvikute oluliseks tugevuseks on ka väga hea ligipääs reguleerimistele ja hoolduskohtadele. Silmas on peetud lihtsust ja kasutajamugavust. Lisaseadmena on võimalik külviku juurde tellida ka seemnevoolu jälgimissüsteemi, mis annab märku ummistuste tekkest. Valikuliste lisade hulka kuuluvad ka hüdrauliliselt reguleeritav tugiplatvorm ja S-pii järeläkke asemele 12 mm läbimõõduga sõrmpiiäke. Lisavarustusena on saadaval ka LED-valgustus, kaherajalised jäljekobestid ja hüdraulilised märgistid.

Uus täiustatud Kverneland DG-II seeria külviku mudel on nüüdsest kättesaadav ka Eestis. Huvi korral võta ühendust Kvernelandi ametliku edasimüüjaga Eestis – AS Dotnuva Baltic, www.dotnuvabaltic.ee.

Kverneland – üle 140 aasta usaldust ja kogemust põllumajandusmasinate tootmisel!

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960