Autorid: Annika Matson, Annika Matson Kald • 25. oktoober 2006
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

PRIA: oleme puudused kõrvaldanud

PRIA teabe- ja arendusosakonna juhataja Heli Raamets ütles aripaev.ee-le, et PRIA nõustus riigikontrolli välja toodud puudustega ning raamatupidamise korraldust on korrastatud ja tugevdatud.

Toetuste raamatupidamisarvestuse parandamiseks on tema sõnul alates selle aasta 1. oktoobrist kasutusel finantstarkvara Axapta. ELi finantsaasta algab Raametsa sõnul 16. oktoobril.

Raamets selgitas, et riigikontroll auditeeris PRIA-t maikuus ja siis ei olnud kõik saldod inventeeritud, kuid juulis viidi PRIAs läbi nõuetekohased saldoinventuurid, millised auditeeris kohe ka põllumajandusministeerium. Seega ei ole tema sõnul enam inventeerimata nõudeid ja kohustusi.

Mis puutub väitesse, et PRIAs ei ole asutuse raamatupidamise eest vastutavat isikut, siis Raametsa sõnul ei pea see väide paika. PRIA raamatupidamise eest vastutab juba PRIA loomisest alates ehk juba üle kuue aasta PRIA pearaamatupidaja.

Tulenevalt Euroopa toetuste väljamaksmise omapärast on PRIAs raamatupidamine jagatud kahe üksuse vahel: toetuste raamatupidamise eest vastutab finantsosakond ja halduse raamatupidamise eest vastutab raamatupidamisbüroo.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751