Endine TV1 juht Rait Killandi kasvatab Saaremaal vähke

Kuus aastat tagasi koos venna Rene
Killandiga alustatud vähikasvatuse esimesi vilju lõigatakse tuleval kevadel.

“Mina ei kasvata ühtegi vähki – ise ikka kasvavad,” täpsustab Rait Killandi naljaga pooleks. Tegelikult osaleb peaasjalikult rõiva- ja televisiooni ülekandejaamade rendiga tegelev Rait Killandi venna äris pigem investorina, kirjutas Ärileht.
Kuna vähkide nullist müügikõlbulikuks kasvatamine võtab aega viis kuni kuus aastat, siis on äri siiani vaid raha neelanud. Ligi 2,5 miljoni krooni kanti jääv investeering peaks plaani järgi kasulikuks muutuma umbes kahe aasta pärast, kui esimesed vähid müüki paisatakse. 30 000 vähimaimuga alustanud Killandite “vähikari” on praeguseks paisunud 50 000-ni.

Maksu- ja tolliamet esitas 2004.aastal telekanali TV1 endistele juhtidele süüdistused ümbrikupalkade maksmist puudutavas kriminaalasjas. TV1 endistele juhtidele Rait Killandile, Vallo Toometile ja Raul Rebasele esitati süüdistused kriminaalkoodeksi 148-1 lg 10 alusel, mis näeb ettevastutuse maksuhaldurile teabe, deklaratsiooni või dokumentide esitamata jätmise eest, kui selle tulemusel jäi maksudena laekumata miljon krooni või enam.

Tallinna linnakohus mõistis Killandi maksupettuse süüdistuses õigeks.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised