Piimatööstuse aktsiad Vilniuses tõusevad

Piimatoodete hindade kiire tõus Vilniuse
börsil on kergitanud piimatööstuste aktsiate hindu. Rokiðkio Surise
väärtpaberite hindasid pidasid investorid 28% kõrgemaks kui aasta alguses,
kirjutab Äripäev.

Teise ettevõtte Pieno Þvaigþdesi aktsia on samal ajal kerkinud 15% ja lisanimekirjas oleva Þemaitijos Pienase aktsia maksab nüüd 23% enam kui eelmise kuu esimesel päeval.

"Piimasektor on meie meelest üks huvitavamaid asju, mida üldse Balti turul jälgida," kommenteeris LHV analüütik Erki Kert, kelle sõnade järgi tõusevad toiduainete hinnad kõikjal üle maailma.

Saaremaa Piimatööstuse juhataja Andi Saagpakki ütluse kohaselt seisavad piimatoodete hinnad vaatamata kiirele kerkimisele siiski kindlal alusel ja langema ei hakka, kuna piima lihtsalt napib ja jääb üha suureneva tarbimise tõttu aina rohkem nappima.

AS Põlva Piim juhataja Aivar Häelme arvates pole sellist piimahindade tõusu maailmaturul viimase 30 aasta jooksul olnud.

Orion Securitiese analüütiku Arvydas Noreika hinnangul on maailmaturul piimatoodete hind kerkinud ühelt poolt peamiste Austraalia ja Lõuna-Ameerika eksportööride vähenenud piimatoodangu tõttu, teisalt aga suureneb nõudlus arenevates riikides nagu Hiina, Venemaa ja Brasiilia.

Ka piimapulbri ja või hinnad on galopiga üles suundunud ning tegelikult on juust neile järele liikumas, kuna paljud meiereid asusid toodangut ümber suunama, keskendudes või ning piimapulbri tootmisele, mistõttu juustu tegemiseks jäi piima väheks.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised