Põllumehed: pangad, palun armu!

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda edastas
avaliku pöördumise, kus palub põllumajandussektori firmade vastu pankadel ja
liisingfirmadel sel talvel leebem olla.

Eesti Panga statistikast nähtub, et põllumajanduse, metsamajanduse ja kalapüügiga tegelevad ettevõtted olid juuli lõpu seisuga Eesti pankadele võlgu 4,18 mld krooni.

Järgneb avaldus: "Selle sügise äärmuslikud ilmastikuolud on paljud Eesti talunikud ja põllumajandusettevõtjad pannud raskesse olukorda: vihmade tõttu on saagikoristus oluliselt takistatud ja toimub seetõttu tavapärasest tunduvalt hiljem. Mitmekordselt on suurenenud teravilja kuivatamise kulud. On tõsine oht, et paljudel põllumeestel on seetõttu probleeme laenu- ja liisingmaksete õigeaegse tasumisega.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda teeb ettepaneku arvestada selle sügise erakordseid ilmastikuolusid vääramatu jõuna. Seetõttu palume mitte rakendada põllumeeste maksete viibimisel lepingutejärgseid viiviseid, vaid anda võimalus maksegraafikute kohaldamiseks konkreetsete põllumeeste võimalustele vastavaks ilma täiendavate lisatasudeta.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda leiab, et selline samm on edaspidi kasulik ka finantseerimisasutustele, sest aitab Eestis säilitada maaelu suurimat tegevusvaldkonda – põllumajandusettevõtlust.

Osale arutelus

  • Annika Matson

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised