Autorid: Annika Matson, Annika Matson Kald • 3. september 2008

Põllumehed: pangad, palun armu!

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda edastas avaliku pöördumise, kus palub põllumajandussektori firmade vastu pankadel ja liisingfirmadel sel talvel leebem olla.

Eesti Panga statistikast nähtub, et põllumajanduse, metsamajanduse ja kalapüügiga tegelevad ettevõtted olid juuli lõpu seisuga Eesti pankadele võlgu 4,18 mld krooni.

Järgneb avaldus: "Selle sügise äärmuslikud ilmastikuolud on paljud Eesti talunikud ja põllumajandusettevõtjad pannud raskesse olukorda: vihmade tõttu on saagikoristus oluliselt takistatud ja toimub seetõttu tavapärasest tunduvalt hiljem. Mitmekordselt on suurenenud teravilja kuivatamise kulud. On tõsine oht, et paljudel põllumeestel on seetõttu probleeme laenu- ja liisingmaksete õigeaegse tasumisega.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda teeb ettepaneku arvestada selle sügise erakordseid ilmastikuolusid vääramatu jõuna. Seetõttu palume mitte rakendada põllumeeste maksete viibimisel lepingutejärgseid viiviseid, vaid anda võimalus maksegraafikute kohaldamiseks konkreetsete põllumeeste võimalustele vastavaks ilma täiendavate lisatasudeta.

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda leiab, et selline samm on edaspidi kasulik ka finantseerimisasutustele, sest aitab Eestis säilitada maaelu suurimat tegevusvaldkonda – põllumajandusettevõtlust.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150