• 24.08.09, 19:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Agrowillis käib restruktureerimine

Agrowilli kodulehe andmetel käib põllumajandusettevõtte tootmisbaasi säilitamiseks kibe restruktureerimine.
Agrowill Groupi aktsionäride koosolek toimus 13. juulil ja aktsionärid kiitsid sellel juhatuse esitatud plaani heaks. Restruktureerimise algus ja käik sõltub kreeditoride tahtest, plaani peab heaks kiitma kreeditoride enamik, selgitas põllumajandusettevõte 16. juulil.
Agrowill laienes 2008. aastal üsna agressiivselt, omandades kaks äriühingut, mis suurendasid Agrowilli käivet peaaegu et kaks korda. Olid alanud juba läbirääkimised veel mitme äriühinguga, kui majanduskriis ettevõtte plaane korrigeeris, rääkis Agrowilli peadirektor Mindaugas Juozaitis veebilehel.
Vilja ja piima kokkuostuhindade kukkumise tõttu vähenes rahakäive märkimisväärselt. 2008. aasta novembris valisid aktsionärid uue juhatuse, mis võttis eesmärgiks Agrowilli pankrotist päästmise.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Täna võime rõõmustada, et poole aasta möödudes ettevõte töötab ja rahavood on positiivsed. See on oluline saavutus," märkis Juozaitis juuli keskel.
Agrowill pole börsile II kvartali majandusaruannet veel esitanud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.11.25, 13:15
Eesti vili maailmamerel: Scandagra lastis laeva, mis viis Hispaaniasse rekordilise koguse nisu
Muuga sadamas laaditi hiljuti laev MV GREEN K MAX 1, mille pardale paigutati 68 500 tonni Eesti nisu. See on erakordne maht, mis näitab nii kodumaise teraviljasektori jõudu kui ka ekspordivõimekust. Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel rõhutab, et taoline operatsioon eeldab sujuvat koostööd kogu väärtusahela ulatuses, head koostööd kokkuostjate vahel ja näitab, et Eesti suudab konkureerida maailma suurimate viljaeksportijatega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele