31. oktoober 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Metsamaade müügil uus kord

Riigivaraseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seadus, mille president oktoobri viimasel nädalal heaks kiitis, kiirendab riigivara võõrandamist ja täpsustab ostueesõiguse rakendamist. Uus kord rakendub juba novembris toimuvatel enampakkumistel.

Seni said riigile kuuluva metsamaad sisaldava kinnisasja müügi korral piirinaabrid oma ostueesõigust kasutada pärast seda, kui enampakkumine oli õnnestunud ja võitjaga oli sõlmitud müügileping, kirjutas Oma Saar. Seadusemuudatuse kohaselt tuleb edaspidi aga müügis oleva metsaga kaetud kinnistu naabritel ostuhuvi korral ise aktiivselt enampakkumisel osaleda.

Nimelt sätestab peagi jõustuv riigivaraseaduse muudatus, et metsamaad sisaldava maatulundusmaa võõrandamisel on võõrandatava maaga piirneva maa omanikul, kes osales enampakkumisel, kuid ei osutunud võitjaks, õigus omandada võõrandatav kinnisasi enampakkumisel kujunenud hinnaga.

Tingimuseks on, et talle kuuluv maa peab samuti olema maatulundusmaa sihtotstarbega ja sisaldama metsamaad ning kui tegemist on mitme piirinaabriga, eelistatakse ühise pikema metsapiiriga naabrit.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616