Lõpp looduskaitsealuste maadega tasaarveldamisele

Eile riigikogus esimesele lugemisele esitatud looduskaitseseaduse ja riigivaraseaduse muudatuste eelnõuga tahab keskkonnaministeerium lõpetada looduskaitsealuste maadega oksjonitel tasaarveldamise.

Oktoobris valitsuselt heakskiidu saanud seaduse eelnõu jõustumisel hakkab riik maadega sõlmima ainult müügi- ja ostutehinguid. Riigil on looduskaitselise maa ostmise kohustus ainult siis, kui sellele on seatud piirangud pärast eraomaniku poolt maa ostmist.

Pärast tasaarvestamise kaotamist ei sõltu looduskaitsepiirangutega kinnistu eest hüvitise saamise kiirus sellest, kas maaomanikul on võimalus või soov osaleda riigi kinnisvaraoksjonil ning omandamiseks esitatud avaldused lahendatakse nende laekumise järjekorras.

Lisaks muutuvad looduskaitsepiirangutega maa tagasiostmise alused senisest õiglasemaks. Riik ei ole enam kohustatud omandama looduskaitseliste piirangutega maad juhul, kui maa on soetatud koos looduskaitseliste piirangutega.

Seadusemuudatus kiirendab oluliselt maade tagasiostmise ootejärjekorda nende maaomanike osas, kelle kinnisasjale on piirangud kehtestatud pärast maatüki omandamist.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised