Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 11. september 2013
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Maaomanikul on õigus teada, kas ja kes tema põllumajandusmaad kasutab 

Igal suvel ja sügisel pöördub PRIA poole maaomanikke, kes väidavad, et nende põllumajandusmaal on keegi omavoliliselt tegutsenud, enamasti maid niitnud. PRIAlt palutakse abi tegutseja tuvastamisel.

Selleks saab maa omanik esitada PRIAle järelepärimise, kus märgib ära maa katastriüksuse numbri, oma nime ning kontaktandmed. Kui selle maaga seoses on keegi esitanud pindalatoetuse taotluse, siis saame maaomanikule edastada maa kasutaja andmed.

Pindalapõhiseid toetuseid on õigus taotleda isikul, kes kasutab põllumajandusmaad – nii sätestab Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika rakendamise seaduse § 14 lg 2 p 3 ning selle alusel kehtestatud  põllumajandusministri määrused, mis reguleerivad pindalapõhiste toetuste saamise nõudeid. Toetuse taotlemiseks peab maa kasutajal olema põllumajandusmaa kasutusõigus ja ta peab hoidma maad heades põllumajandus- ja keskkonnatingimustes.

Seega  on taotlejal õigus saada toetust maadele, mida ta reaalselt kasutab ning mis on tema kasutuses õiguslikul alusel.

Rõhutame üle, et PRIAl on infot vaid selliste maakasutajate kohta, kes esitavad maaomanikule kuuluva maa kohta pindalatoetuste taotluse. Järelepärimisi on võimalik PRIAle edastada kirja teel aadressil Narva mnt 3, 51009 Tartu või e-kirjaga aadressil: [email protected]

Infot põllumassiivide kohta vaata: avalikult põllumassiivide veebikaardilt.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960