Maaomanikul on õigus teada, kas ja kes tema põllumajandusmaad kasutab 

Igal suvel ja sügisel pöördub PRIA poole maaomanikke, kes väidavad, et nende põllumajandusmaal on keegi omavoliliselt tegutsenud, enamasti maid niitnud. PRIAlt palutakse abi tegutseja tuvastamisel.

Selleks saab maa omanik esitada PRIAle järelepärimise, kus märgib ära maa katastriüksuse numbri, oma nime ning kontaktandmed. Kui selle maaga seoses on keegi esitanud pindalatoetuse taotluse, siis saame maaomanikule edastada maa kasutaja andmed.

Pindalapõhiseid toetuseid on õigus taotleda isikul, kes kasutab põllumajandusmaad – nii sätestab Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika rakendamise seaduse § 14 lg 2 p 3 ning selle alusel kehtestatud  põllumajandusministri määrused, mis reguleerivad pindalapõhiste toetuste saamise nõudeid. Toetuse taotlemiseks peab maa kasutajal olema põllumajandusmaa kasutusõigus ja ta peab hoidma maad heades põllumajandus- ja keskkonnatingimustes.

Seega  on taotlejal õigus saada toetust maadele, mida ta reaalselt kasutab ning mis on tema kasutuses õiguslikul alusel.

Rõhutame üle, et PRIAl on infot vaid selliste maakasutajate kohta, kes esitavad maaomanikule kuuluva maa kohta pindalatoetuste taotluse. Järelepärimisi on võimalik PRIAle edastada kirja teel aadressil Narva mnt 3, 51009 Tartu või e-kirjaga aadressil: info@pria.ee

Infot põllumassiivide kohta vaata: avalikult põllumassiivide veebikaardilt.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised