KIKi juhi palk teistest väiksem

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) juhatuse esimehe sissetulek jäi eelmisel aastal teistele juhatuse liikmetele alla.

KIKi kodulehel avaldatud andmeil teenis sihtasutuse juht Veiko Kaufmann mullu 47 619 eurot, mis teeb igakuiseks sissetulekuks 3968 eurot.

Samuti juhatusse kuuluva Lauri Tammiste sissetulek ulatus 48 430 euroni ning Andrus Kimberil 54 028 euroni. Kaufmanni ja Tammiste töötasu sisaldab ka 3750eurost täiendavat tasu, Kimberi täiendav tasu oli 8772 eurot.

Ainsana neist ka tunamullu terve aasta juhatusse kuulunud Andrus Kimberi töötasu oli toona 46 453 eurot.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse juhatuses on Veiko Kaufmanni vastutusalaks üldjuhtimine ja keskkonnaprogrammid, Lauri Tammistel strateegiline planeerimine ja arendustegevus ning Andrus Kimberil struktuuritoetused, laenud ja CO2 heitkoguse ühikud (AAU).

KIKi nõukogu liikmete töötasu jäi eelmisel aastal 2956 ja 3828 euro vahele. Kokku maksis sihtasutus mullu juhatuse ja nõukogu liikmeile 176 777 eurot. 2012. aastal maksti 148 294 eurot.

KIK asutati sihtasutusena rahandusministeeriumi haldusalas 2000. aastal. Organisatsiooni põhitegevuseks on rahastada keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist, Euroopa Regionaalarengu Fondist ja Euroopa Sotsiaalfondist ning rakendada rohelist investeerimisskeemi (CO2 kvoodimüük ja toetuste vahendamine). Samuti saab KIKist taotleda sihtotstarbelist keskkonnalaenu soovitud projekti elluviimiseks.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised