Venemaa ähvardab piirata Poola õunte importi

Venemaa, Valgevene ja Kasahstan võivad kehtestada impordipiirangud Poola õuntele seoses kahtlustega nende kvaliteedikontrollis, teatas Venemaa ametnik.

Venemaa veterinaar- ja fütosanitaarteenistus (VPSS) eitas, et see otsus võib olla poliitiliselt motiveeritud, kuid Poola on varem karmilt kritiseerinud Moskva hoiakuid Ukraina suhtes, vahendas ERRi uudteportaal

Turuosalised on kommenteerinud, et VPSSi otsuseid nähakse sageli valitsuse poliitilise tööriistana.  

"Piirangud kehtestatakse, kui kvaliteedikontrolli vastavust fütosanitaareeskirjadele ei parandata," ütles VPSSi pressiesindaja Aleksei Aleksejenko. Tema sõnul langetatakse otsus selle kohta tõenäoliselt kahe kuni kolme nädala jooksul ning see kehtib nii Venemaa, Valgevene kui ka Kasahstani puhul, sest need kolm riiki moodustavad ühise tolliliidu.

Kui Aleksejenkolt küsiti võimaliku poliitilise motiivi kohta, vastas ta, et arutelu õunte impordi üle on vahelduva eduga toimunud alates möödunud aasta novembrist.

Venemaa blokeeris 2005.-2007. aastal Poola liha impordi, viidates tervisenõuetele, kuid Varssavi hinnangul oli see keeld poliitiliselt motiveeritud.

Poola on maailma suurim õunte eksportija ning Venemaa ja Valgevene on selle kaks suuremat klienti.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised