Homme toimub konverents „Peretalude tulevikuväljavaated“

ÜRO kuulutas 2014. aasta rahvusvaheliseks peretalude aastaks. Eestis korraldavad Eestimaa Talupidajate Keskliit (ETKL), koostöös  Eesti Maaülikooli ja Eesti Põllumajandusministeeriumiga homme, 28. novembril algusega kell 10 00  Tartus, Kreuzwaldi 1 konverentsi teemal „Peretalude tulevikuväljavaated“.

Konverentsi eesmärgiks on arutleda  talude rolli üle Eesti ühiskonnas, hinnata nende konkurentsivõimet ja tulevikuväljavaateid toidu ja taastuvenergia tootjatena kaugemas tulevikus. Ühtlasi käsitletakse teemasid kuidas Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika abil  tugevdada talude positsioone ning mida on vaja teha taludele vajaliku tugistruktuuride väljaarendamiseks.  Teemana kerkib ka küsimus maatruru reguleerimise vajadusest. Oma vaate toidusektori tuleviku kohta annab ka  raamatu „Globaalpohmelus“ autor Kaupo Vipp.

Talupidajate Keskliidu arvates ei ole uue finantsperioodi raames rakendadav põllumajanduspoliitika tasakaalus ega arvesta piisavalt talude vajadustega  ning see soosib jätkuvalt põllumajandussektori kontsentreerumist suurfarmidesse. Keskliit tunnetab  selles teatavat ohtu Eesti toidujulgeolekule ja liikumist maaelu taandarengu suunas.

ETKL näeb siiski  säästliku põllumajanduse esindajana tulevikus peretalumudelit ja peab vajalikuks korrigeerida ÜPP rakendusi peretalude positsiooni tugevdamiseks. Peretaludel põhinev põllumajandusmudel on end õigustanud valdavas osas maailmas, sh Euroopa Liidus.  Ka ÜRO näeb tulevikus maailma toidga varustajana esmajoones peretalu.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised