Ettevõtted panustavad toiduohutusse kümneid miljoneid eurosid

Toidutööstused investeerivad toiduohtusse kümneid miljoneid eurosid, et tagada tarbijatele kvaliteetsed ja tervisele ohutud tooted.

„Tänasel üleilmsel tervisepäeval räägitakse küll palju toiduohutusest, kuid tarbija jaoks ei oma see sõna olulisemat tähendust enne, kui mõne toiduaine ühekordsest tarbimisest on tekkinud ootamatu terviseprobleem või lihtsalt ebameeldiv kogemus,“ tõdes Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp. „Toidutöötööstuste jaoks tähendab toiduohutuse tagamine aga palju raha, karme nõudeid ning tugevat kontrolli.“

Hügieeninõuete vastavuselt ei pruugi tänane toidutööstus jääda alla operatsioonisaalile või farmaatsiatööstusele ning annab kindlasti silmad ette kodusele toiduvalmistamisele.

 "Täpne statistika sellest, kui palju on otseselt toidu ohutuse tagamiseks investeeritud, küll puudub, kuid ligikaudsel hinnangul ületab see viimase viie aasta jooksul 50 miljonit eurot,“ ütles Potisepp. See hõlmab erinevaid ohutusseadmeid, laboritehnikat, töötajate koolitamist, euronõuetele vastavat tootmiskeskkonda, transporditingimusi,sertifitseerimisi jm.

Samas ei piirdu toiduohutus pelgalt hügieeninõuete täitmisega.  „Toidu ohutus algab juba kvaliteetsest toorainest ja seda jälgitakse toote igal valmimisetapil kuni kauba poodi jõudmiseni. Valmistooteid kontrollitakse pakkimise algul, keskel ja lõpus, lisaks veel iga partii tootmisjärgsel päeval ning viimasel müügipäeval,“ kirjeldas Potisepp. „Näiteks esimesed proovid, et toorpiimas poleks antibiootikume jääke, võetakse juba farmis. Nii piim kui ka mahlad pakendatakse ilma väliskeskkonna ja bakteritega kokkupuuteta. Ükski liharümp ei jõua tootmisse ilma veterinaarametniku heakskiiduta.“

Potiseppa sõnul on toiduohutus Toiduliidu liikmesettevõtetele kõige alus ning ilma selleta ei ole võimalik tarbijatele pakkuda kõrgekvaliteedilist toodet ja olla usaldusväärne tootja nii partnerite kui ka tarbijate silmis Eestis ja ka välisriikides.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised