Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 11. mai 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

18.-25. maini saab PRIAle esitada taotlusi tootjarühmade tunnustamiseks

Tunnustatud tootjarühmade teke aitab parandada põllumajandustootjate konkurentsivõimet ja jätkusuutlikkust läbi ühise majandustegevuse soodustamise ja põllumajandustootjatele suurema turujõu loomise.

 Meetme spetsiifilisteks eesmärkideks on jätkusuutlike tootjarühmade loomine ja arendamine, nende müügitulu ja liikmete arvu kasv, toodete ühisturustuse osatähtsuse kasv jne. Tootjarühmad korraldavad oma  liikmete toodete ühist turustamist.

Tunnustuse saamiseks esitab tootjarühm PRIAle kirjalikult paberil või elektrooniliselt vormikohase avalduse ja vastavalt tegevusalale täiendavad dokumendid.

PRIA kontrollib vastuvõetud taotluste, sealhulgas ühise eeskirja ja äriplaani nõuetele vastavust ning tootjarühma ja tema liikmete vastavust seaduses ja määruses sätestatud nõuetele. Äriplaani hindamiseks moodustab PRIA peadirektor komisjoni.

PRIA teeb tootjarühma tunnustamise või tunnustamata jätmata otsuse 70 tööpäeva jooksul arvates taotluse esitamise tähtajast.

Rohkem infot tootjarühmade tunnustamise taotlemise kohta on PRIA kodulehel.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616