EL ja Tuneesia kaubandusläbirääkimised avatakse sügisel

Mai lõpus selgus, et Tuneesia on valmis alustama Euroopa Liiduga kahepoolseid läbirääkimisi kaubanduse ja investeeringute partnerluslepingu sõlmimiseks. 

Teade järgnes Tuneesia peaministri Habib Essidi ja EL kõrge esindaja ning asepresidendi Federica Mogherini kohtumisele Brüsselis 27. mail. Euroopa Komisjoni kaubandusvolinik Cecilia Malmström ei saanud sel koosolekul osaleda, sest viibis samal ajal kohtumisel Jaapanis, aga ta tervitas seda sündmust kui suurt sammu Tuneesia järk-järgulise Euroopa Liidu turule sisenemise ja Põhja-Aafrika riigi investeeringute atraktiivsemaks muutmise suunal.

Volinik Malmström näeb aastat 2015 kui olulist sammu EL suhete loomisel Põhja-Aafrika partneritega, väljendades lootust, et see on otsustav tõuge ka Marokoga läbirääkimiste alustamiseks ja laiaulatusliku vabakaubanduslepingu sõlmimiseks.

Sooviga luua Vahemere-äärsete riikidega rohkem kaubandussidemeid, teha nendega rohkem investeeringuid ja koostööd, lubas Malmström külastada Tuneesiat, kellele EL on peamine ekspordi-impordipartner, et alustada sügisel läbirääkimistega.

Allikas: EPKK infoleht.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised