KEVILI kutsub konverentsile

KEVILI kutsub 14. oktoobril Eesti Maaülikoolis toimuvale konverentsile „Edukas ühistu”. Konverents  on korraldatud põllumeeste ühistu KEVILI 10. tegevusaasta tähistamiseks, koostöös Maaülikooli ja Põllumajandus-Kaubanduskojaga.

Lisaks Eesti ekspertidele avaneb konverentsil võimalus kuulata Läti suurima põllumeeste ühistu Latraps direktorit, kes jagab oma 15-aasta pikkuse tegevusega saadud kogemusi põllumajanduses. Üles astuvad tunnustatud eksperdid Skandinaavia kõrgkoolidest, kelle ettekanded käsitlevad nii ühistuliste organisatsioonide arenguga seotud väljakutseid kui ka liikmete rolli ühistute juhtimises. Muuhulgas võetakse luubi alla viljaturul toimuv ning kõneletakse ka ühistute rahastamisest.

Tänane keskkond on põllumehele keeruline – maailmaturul on palju ületootmist ning tooraine hinnad all. Just ühistegevuses on peidus võimalused paremate hindadega müügiks ning ettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks.  Samal ajal puudutab  ühistuline tegevus Eestis napit veerandit kogu põllumajandustootmisest. Meil on palju õppida Skandinaavia riikidelt, kus ühistud hõlmavad ligikaudu 80% kogu sektorist.

Ühistuline tegevusvorm nõuab kõigilt liikmetelt valmisolekut teha sisulist koostööd kõigi liitunute hüvanguks ning võtmeküsimuseks on siin inimestevaheline usaldus ning ühistulise tegevuse põhimõtete parem mõistmine. Konverents „Edukas ühistu” toob koju kätte vastused, kuidas olla tegevust edasiviiv ühistu liige ning kuidas ühistulist tegevust tulemuslikult juhtida.

Konverentsile on oodatud kõik tegevpõllumehed ning ühistute juhtimise ja põllumajandussektoriga seotud organisatsioonid. Konverents on tasuta. Registreerumiseks saada oma osalemissoov hiljemalt 9. oktoobriks e-posti aadressile  kevili@kevili.ee

Kohtumiseni konverentsil!

Jaak Läänemets
Põllumeeste ühistu KEVILI nõukogu esimees

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised