Euroopa põllumajandustootjate sissetulek languses

Eurostati 15. detsembril avaldatud andmed näitavad EL põllumajandustootjate sissetuleku 4,3% langust 2015. aastal võrreldes aastataguse ajaga.

Eurostati  andmetel oli EL põllumajandustootjate sissetuleku langus erinevates liikmesriikides siiski väga erinev, ulatudes 37,6%-ni Saksamaal, 23,8% Poolas, 20% Luksemburgis, 19,7% Taanis, 19,3% Ühendkuningriigis ning 19,2% Rumeenias. Võrreldes 2010. aastaga on mõnedes liikmesriikides siiski toimunud ka sissetulekute kasv.

Ka Copa-Cogeca uuring, mis viidi läbi 2015. aasta septembris-novembris kümnes liikmesriigis (Belgia- Flaami, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Ungari, Holland, Poola, Rumeenia, Rootsi ja Ühendkuningriigid (Inglismaa ja Wales), näitab põllumajandustootjate ebakindluse kasvu.

Copa-Cogeca peasekretäri Pekka Pesoneni sõnul on ebakindluse suurenemine põhjustatud peamiselt EL madalatest hindadest ning jätkuvatest trustamise piirangutest mitmete regioonide ja tootegruppide osas. Uuringu tulemused näitavad selgelt põllumeeste skeptitsismi EL põllumajanduspoliitika suhtes. Põlluamajandustoodete hinnad ei ole taastunud ning sissetuleku langusega püütakse toime tulla tööjõudu vähendades. 8 liikmesriigis, eriti Saksamaal ja Ühendkuningriigis olid farmerid vägagi mures ÜPP rakendamise pärast, samas kui Ungaris, Poolas ja Rumeenias oldi positiivsemad.

Loe lähemalt Eurostati koduelehelt

Vaata lähemalt Copa-Cogeca uuringut koduleheküljel (Statistics and economic analysis)

Allikas: EPKK

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised