Kaspar Järvala: Rahul ja õnnelik saavutatu üle

Kaspar Järvala: Rahul ja õnnelik saavutatu üle
Kaspar Järvala: Rahul ja õnnelik saavutatu üle

Enam ei ole mingi uudis, et meie künnimees Kaspar Järvala saavutas Venemaa lahtistel künnimeistrivõistlustel esimese koha. Eks seda kohta on meie künnimehed jahtinud juba kahel aastal ja nüüd see siis ka tuli. Uurisime Kaspar Järvalalt mis muljed võistlusest ja Venemaast tekkisid.

Järvala sõnul on Tjumen rikas kant, kus on kerkinud viimastel aastatel palju uusehitisi, mille on rajanud naftatootmisega tegelevad ettevõtjad, et kindlustada endale mõnusat vanaduspõlve renditulu näol.

Võistlusel vähe publikut. Tänavusel võistlusel aga ei olnud nii palju võistlejaid, kui mullu. „Ilmastiku tõttu peeti võistlus asenduspõllul, mis oli võistluskeskusest 20 km eemal. Seetõttu polnud võistlustel pealtvaatajaid,“ ütles Järvala. „Mullastik võistluspõllul oli väga erinev -  kohati turvas ja vahepeal savi. Traktorid loositi nagu eelmiselgi aastal ja nende ning atrade reguleerimisele kulus mul palju aega, mistõttu ei jõudnud treeningpäeval proovitükki kündagi. Proovikünd jäi teise päeva hommikuks. Hästi paksult oli sääski, nendega hakkamasaamine künni ajal oli tülikas. Põllult tagasi võistluskeskusesse võistluste lõpetamisele sõitsime traktoritega ja seda siis mööda kiirteed, mis oli samuti meeldejääv.“

Välisvõistlejate taust oli tugev. „Kahjuks oli eelvõistlustel Inglismaa võistleja Mickle Chappeli traktoril tehniline rike, milleks jagusaamiseks kulus ligi tund. See mõjutas ka tema tulemust,“ muljetas Järvala, kelle sõnul on välisvõistlejad head pöördadra kasutajad ja kõva kogemusega maailmameistrivõistlustel osalemises.

Head tiimikaaslased. Meie künnimehel oli palju abi tiimis olnud tehnikameestest, kes proovikünnil jälgisid ka teiste võistlejate atrade reguleerimist ning jagasid oma tähelepanekuid. 

„Platsikohtunik juhtus olema väga aktiivne, kes jälgis kündja iga liigutust. Lõpetasin künni minut enne normaega, kusjuures ma ei teadnud palju aega lõpetamiseni on jäänud. Korraldajate poolt igale traktorile pandud digitaalse ajamõõdiku patarei oli ühel hetkel tühi,“ ütles Järvala.

Kõigele sellele vaatamata tulid meie künnimehele ülihead tulemused.

Soovime veekord Kaspar Järvalale edu ajamaks sirget vagu meie künnimaailmas. Edu ja rohkeid kordaminekuid!

TASUB TEADA

Kaspari Järvala künniklubi esindus Tjumenis oli 5-liikmeline. Lisaks kündjale Kasparile kuulus sinna  asjaajaja ja tõlk Jaanus Kaljula ja tehnikasportlased - Eesti meistrid rallispordis Aare Müil, Elmo Allika ja Mati Kutser.

 

Heino Laiapea
agronoomist künnifänn

 

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised