Fotod: Scandagra Eesti põllupäev

Fotod: Scandagra Eesti põllupäev
Fotod: Scandagra Eesti põllupäev

Eile, 5. juulil, toimus PMK Viljandi Katsekeskuses Scandagra Eesti põllupäev. Kohal oli üle 400 põlluharija.

Et kogu seda rahvamassi hallata, jagati osalejad gruppidesse - ühed alustasid põllupäeva pritside seminari ja töödemoga, mille viis läbi Syngenta Saksamaa esindaja Jens Luckhard. Teised vaatasid Väderstadi ja Case tehnikat, ülejäänud läksid põllutiirule.

Põllupäeva avas Scandagra Eesti tegevjuht Jurgita Radzevice. Tema sõnul on ettevõttel läinud viimasel aastal kenasti, seda tänu lojaalsetele klientidele. „Me ei ole ainult sisendeid pakkuv firma, meil on palju teisi tegevusi lisaks lihtsale müügile. Tahame olla põllumehele igati toeks tema tegevuses. Tänase päeva peateemaks on viljakasvatus ja taimekaitse, seepärast saate täna näha pea kõikide teraviljade katselappe,“ lausus Radzevice avasõnades ning soovis kõigile kohaletulnuile huvitavat päeva.

Uus logo, uus teenus, uued sordid. Scandagra Eesti müügijuht Mihkel Hang vastas küsimusele mis on firmas uut ja huvitavat toimunud, et tore sündmus oli sel aastal uue logo kasutuselevõtt.  „Logo põhjaks on võetud uuenenud tunnuslause „Nutikad lahendused põllumehele“, mis viitab ettevõtte kogemuste ja teadmiste ühendamisele jätkusuutliku ning efektiivse tootmise saavutamiseks. Viljatera, viljapea ja ettevõtte nimi on kolm võtmeelementi, mis seovad endasse ettevõtte olemuse, selle väärtused ja eesmärgid,“ ütles Hang.

Uudistena tõi ta välja veel kaks asja. Esiteks on nad toonud turule uue teenuse, milleks on põldude lupjamisteenus. Seda tehakse koos Kaska-Lauiga talu ja Enefixiga. „Tänasel põllupäeval saab näha teenuse demonstratsiooni ja küsida oma põllule parimat lahendust,“ ütles Hang.
Teise uudisena tõi Hang välja, et Scandagral on seemnevalikusse lisandunud kaks uut talinisusorti, mis katsetes on näidanud väga häid tulemusi.

Uueks viljahooajaks ollakse valmis. Vilja- ja õlikultuuride tootejuht Marge Pähkeli sõnul on Scandagra uueks viljahooajaks valmis, suuri uuendusi ei ole aga kindlasti on eelmise aasta investeeringud teinud mugavamaks põllumehe elu. „Märja vilja osas on uudiseks see, et me saame kuivatada palju rohkem kui mullu. Sel aastal ostsime Näpi elevaatori Rakveres, meil on olemas Keila elevaator, Paldiski sadama laod, Elva vastuvõtupunkt ja Viljandi laienenud vastuvõtupunkt, pluss meie partnerite laod – need kõik on ootamas põllumeeste vilja,“ ütles Pähkel ja lisas, et sel aastal, lisaks tavapärastele kultuuridele, nagu nisu, oder, kaer ja rukis, on kindlasti rõhk ka hernel, just kollasel hernel.
Saakide kohta arvas Pähkel, et tänavu nii suurt saaki ei tule kui mullu aga sellegipoolest on saak ikka üle miljoni tonni kokku ja seepärast on oluline planeerida augusti-septembri laevade logistika võimalikult sujuvaks. 

Eile näidati pea kõikide teraviljade katselappe. PMK Viljandi Katsekeskuses sai näha Scandagra ja tema erinevate koostööpartnerite, nagu Bayer, Basf, Syngenta, Adama, Agroskai jt. katselappe. Üldmulje oli vaatamata kehvale talvele hea. PMK Viljandi Katsekeskuse juhataja Tõnu Lauk ütles, et tänavune talv ei olnud taliviljale soodne. „Külvasime kokku 2500 katselappi, neist 400 talivilja katset läksid välja. Kõige halvemini talvitusid meil hübriidtalinisu ja hübriidtaliodra uued sordid ja varem külvatud talirapsid, mis olid külvatud 10. augusti paiku,“ ütles Lauk, kes lisas, et oli ka väga ilusaid katselappe. „Eriti ilusad on näiteks rukis, varased Läti talinisu sordid ja hiljem külvatud talirapsi kääbussordid.“

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised