Eesti Rukki Selts: Tule suurele külvipäevale

Eesti Rukki Selts: Tule suurele külvipäevale
Eesti Rukki Selts: Tule suurele külvipäevale

24. augustil korraldavad Eesti Rukki Selts, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Põllumajandus-Kaubanduskoda suure külvipäeva, millega algab ülemaaline aktsioon 100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile.

Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud aktsiooni esimese rukkipõllu külvab rukkikuningas Hans Kruusamägi. Külvipäev algab 24. augustil kl 12 kogunemisega Simuna rahvamaja juures Väike-Maarja vallas.

Eesti Rukki Selts (ERS) algatas tänavu kevadel Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud ülemaalise liikumise 100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile. Selle üldisem eesmärk on hoida elus Eesti rukkikultuuri, rukki kasvatamise, tarbimise ja aretamise traditsioone, pärandades ka uutele põlvkondadele austuse leiva ja leivavilja vastu. Lähem eesmärk on teha omalaadne juubelikingitus Eestile.

3. juunil 2016 sõlmisid ERS, Eesti Põllumeeste Keskliit viljakasvatajate ja Tartu Mill möldrite esindajana ning Leibur leivatootjana neljapoolse koostööleppe (vt www.eestirukkiselts.ee).
Leppe kaudu püütakse saavutada, et vähemalt sada rukkikasvatajat kõigist Eesti maakondadest külvaks 2016. aastal põllutäie rukist. Seda saaki kasutavad veskimehed leivajahu tootmiseks ning kodumaisest 2017. aasta uudseviljast küpsetatud rukkileib jõuab 2018. a alguseks „Juubelileiva“ nime all tarbijateni.

Algatusega on kutsutud liituma nii suuri kui väiksemaid rukkikasvatajaid. Kõigi registreeritud rukkikasvatajate põld on kavas tähistada vastava viidaga, mis on ühtlasi toetusavaldus alanud aktsioonile ja Eesti sajanditevanusele rukkikasvatustraditsioonile.

Olete oodatud suurele külvipäevale Simunas!

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised