Fotod: Külvikute demopäev Voore Farmis

Fotod: Külvikute demopäev Voore Farmis
Fotod: Külvikute demopäev Voore Farmis

25. augustil toimus Voore Farm OÜ põllul Kulina külas Lääne-Virumaal taliodra külvamise demopäev.

Taliteravilja külvi- ja külvieelse mullaharimise tehnoloogiate esitluspäeva korraldas Eesti Taimekasvatuse Instituut koostöös Voore Farmi ja külvikuid müüvate firmadega. Omi külvikuid tutvustasid ABL Baltic Seeds AS, Agriland OÜ, A. Tammel AS, Baltic Agro Machinery OÜ, Dotnuva Baltic AS, Jatiina OÜ, Konekesko Eesti AS, Smart Farm AS, Sike Agri OÜ, Tatoli AS ja Väderstad OÜ.

Päeva avasõnad lausus ETKI juht Mati Koppel. Külvikuid tutvustas ja nende tööpõhimõtte selgitas lahti ETKI agrotehnoloogia osakonna vanemteadur Taavi Võsa.

Voore Farmi taimekasvatusjuht Margus Lepp rääkis kuidas nende põldudel taliotra kasvatatakse, milline oli külvieelne mullaharimine ja väetamine. „Eelviljaks taliodra alla läinud põllul oli põldhein, suvel tehti sellele kaks niidet ja seejärel töödeldi põldu herbitsiidiga ning anti nii mineraalväetist kui ka vedelsõnnikut,“ tutvustas Lepp. Fosforväetist lisati külvi ajal.

Teooriat lisas taliodrakasvatamise teemadel ETKIst Peeter Viil. Kuidas on võimalik saada kõrgeid saake, nii nagu see õnnestus möödunud aastal Naeris OÜ põldudel, rääkis Aivar Treiberg.

Lämmastikukasutuse parandamise võimalusi vedelsõnniku kasutamisel esitlesid Margus Saviste ja Meelis Värnik.

Galerii

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised