Fotod: Külvikute demopäev Voore Farmis

Fotod: Külvikute demopäev Voore Farmis  Foto: Margus Ameerikas

25. augustil toimus Voore Farm OÜ põllul Kulina külas Lääne-Virumaal taliodra külvamise demopäev.

Demonstratsioonil osalesid Amazone, Claydoni, Horchi, John Deere, Junkkari, Kvernelandi, Lemkeni, Mzuri, Pöttingeri, SMS, System Cameleoni, Tume ja Väderstadi külvikud.  

Taliteravilja külvi- ja külvieelse mullaharimise tehnoloogiate esitluspäeva korraldas Eesti Taimekasvatuse Instituut koostöös Voore Farmi ja külvikuid müüvate firmadega. Omi külvikuid tutvustasid ABL Baltic Seeds AS, Agriland OÜ, A. Tammel AS, Baltic Agro Machinery OÜ, Dotnuva Baltic AS, Jatiina OÜ, Konekesko Eesti AS, Smart Farm AS, Sike Agri OÜ, Tatoli AS ja Väderstad OÜ.

Näidispõllu külvinormiks oli 250 tera ruutmeetri kohta ehk 130–150 kg seemet hektarile. Külvisügavuseks oli 2–3 cm, väetis viidi paar sentimeetrit sügavamale. Külvirea vahe oli 12,5–30 cm.

Päeva avasõnad lausus ETKI juht Mati Koppel. Külvikuid tutvustas ja nende tööpõhimõtte selgitas lahti ETKI agrotehnoloogia osakonna vanemteadur Taavi Võsa.

Voore Farmi taimekasvatusjuht Margus Lepp rääkis kuidas nende põldudel taliotra kasvatatakse, milline oli külvieelne mullaharimine ja väetamine. „Eelviljaks taliodra alla läinud põllul oli põldhein, suvel tehti sellele kaks niidet ja seejärel töödeldi põldu herbitsiidiga ning anti nii mineraalväetist kui ka vedelsõnnikut,“ tutvustas Lepp. Fosforväetist lisati külvi ajal.

Aivar Treibergi põllult rekordiline taliodrasaak

Teooriat lisas taliodrakasvatamise teemadel ETKIst Peeter Viil. Kuidas on võimalik saada kõrgeid saake, nii nagu see õnnestus möödunud aastal Naeris OÜ põldudel, rääkis Aivar Treiberg.

Lämmastikukasutuse parandamise võimalusi vedelsõnniku kasutamisel esitlesid Margus Saviste ja Meelis Värnik.

Külvikute demopäev  Foto: Margus Ameerikas
Jaga lugu:
PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Pollumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Madismäe
Ana MadismäeReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150