Martin Repinski astub maaeluministri ametist tagasi

Martin Repinski astub maaeluministri ametist tagas
Martin Repinski astub maaeluministri ametist tagasi

Maaeluminister Martin Repinski esitas täna peaminister Jüri Ratasele avalduse tagasi astumiseks maaeluministri ametist.

Loe Martin Repinski pöördumist:

Head Eesti inimesed!

Olen otsustanud maaeluministri ametikohalt tagasi astuda, et tuua oma erakond ja peaminister tule alt välja. On selge, et minu ettevõtlustegevusest ja varasemast elust on jäänud lahtisi otsi, mis tuleb kokku sõlmida. Ministritöö seda kindlasti ei võimalda, selles tuleb sajaprotsendiliselt keskenduda Eesti maaelu ja põllumajanduse võimalustele ja muredele. Seetõttu lahkun maaeluministri ametist ja jätkan tööd Riigikogu liikmena. Teen korda oma taluga seotud asjad, et saaksin selle igapäevase juhtimise korrektselt üle anda.

Uue valitsuse koalitsioonileppes on väga palju häid uudiseid maaelu ja põllumajanduse valdkonnas. See koalitsioon on üle pika aja selline, mis tõesti mõtleb maaelu peale ning näeb, mis maal tegelikult toimub. Top-up toetused, kriisiabi toetus, kohaliku toidu tootmise edendamine ja ekspordi arendamine on need märksõnad, mille uus koalitsioon maaelu aitamiseks ellu viib. 

Minu poolt käivitatud bürokraatia vähendamine ja toetuste väljamaksmise kiirendamine ei peatu ka järgmise maaeluministri ametiajal. Olen kindel, et uus minister, kes Keskerakonna poolt tuleb, võtab selle alustatu elluviimise üle ja ka mina toetan kõigiti sujuvat asjade üle andmist maaeluministeeriumis. Sest valdkond on ministrist tähtsam.

Erakond ja kõik erakonnakaaslased on mind kõigiti toetanud. Keskerakonnal on väga suur potentsiaal olla juhtiv poliitiline jõud ka väljaspool suuri keskuseid ja põllumeeste seas. Keskerakonna maaelu poliitikat hinnatakse kõrgelt. Ja mina asun toetama selle ellu viimist Riigikogus. Minu ametisse nimetamine näitab, et Keskerakond tõesti suhtub erinevatest rahvustest eestimaalastesse võrdselt. Võin kõigile Keskerakonna valijatele kinnitada, et see Keskerakonna poliitika ei ole muutunud ega muutu. Esindan jätkuvalt oma valijaid Eesti Vabariigi Riigikogus, kus saame valitsuse juhtiverakonnana Ida-Virumaa inimeste jaoks väga palju ära teha. Olgem ausad, seni on tegemist olnud unustatud piirkonnaga Reformierakonna juhitud parempoolsete valitsuste jaoks. 

Tunnustan ühemõtteliselt peaminister Jüri Ratast, kes on mind toetanud. Jüri Ratas on Eestile väga hea peaminister ning ma vabandan, et olen ta tule alla pannud. Lahkun ka selle pärast, et peaminister saaks täielikult keskenduda valitsuse juhtimisele. Peaminister ei ole andnud mulle korraldust ametist lahkumiseks, teen seda ise omal soovil ja tõekspidamisel. 

Kindlasti võidakse eilse Keskerakonna juhatuse koosoleku osas rääkida erinevaid versioone, kuid võin kinnitada, et tegemist oli konstruktiivse aruteluga, kus siiralt ja heatahtlikult otsiti lahendusi, mis oleks Eestile ja Keskerakonnale parim. Mitmed juhatuse liikmed andsid mulle nõu erakonna kaitseks tagasi astuda ning loomulikult võtsin oma otsuse tegemisel seda arvesse. Ma tänan erakonna juhatust, et sain tagasi astumise otsuse ise langetada. 

Mis puudutab ajakirjanikke, siis on üksikuid, kes oleks võinud olla allikakriitilisemad, kuid mul ei ole Eesti ajakirjandusele tervikuna etteheiteid. Ajakirjanikud on teinud oma tööd ja täitnud oma kohust. 

Tänan kogu südamest põllumehi, maaeluga seotud inimesi ja ühendusi ning kõiki poolehoidjaid, kes on mulle toetust avaldanud. Meil tekkis lühikese aja jooksul tihe ja meeldiv koostöö, mis andis mulle jõudu ja eneseusku, et oleme maaelu edasiviimisega õigel teel. 

Kommentaar:

Raimond Kaljulaid: Tunnustan Martin Repinski otsust tagasi astuda

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid tunnustab Martin Repinski otsust tagasi astuda ja sellega erakond tule alt välja tuua.

Kaljulaidi sõnul andsid tõepoolest mitmed Keskerakonna liikmed eileõhtusel juhatuse koosolekul Repinskile nõu tagasi astuda. Kuid vastava otsuse tegi Repinski ise. „Tunnustan Martin Repinskit mõistmise eest, et sedasi toimides toob ta peaministri ja Eesti Keskerakonna pideva kriitika tule alt välja. On igati mõistlik võtta aega, et teha oma ettevõtte asjad korda ning mõistetavalt ei ole samaaegselt võimalik olla valitsuse minister,“ ütles ta.

Kaljulaid on kindel, et Repinski jätkab ka pärast skandaali väga tõhusalt oma valijate eest seismist. „Ida-Virumaa inimesed on endale igal juhul saanud väga südika ja energilise esindaja Riigikogus. Selles piirkonnas on väga teravad küsimused, mida saab lahendada vaid seadusandliku ja täitevvõimu tasandil ning on väga mitmes mõttes oluline, et sellega tegeletakse. Nii Taavi Rõivase kui Andrus Ansipi valitsuste huvipuudus Ida-Virumaa inimeste murede suhtes oli ilmne. Kui midagi üldse tehti, siis oli see jõuetu ja reaalselt olukorda kohapeal paremaks ei muutnud,“ lausus Kaljulaid.

Minister Repinski arutelu Keskerakonna juhatuses oli Kaljulaidi sõnul töine ja üksmeelne. „Pärast kongressi toimunud juhatuse istungid annavad lootust, et mõne aja möödudes ei ole enam Keskerakonna puhul mõtet rääkida leeridest. Loomulikult on eriarvamusi, aga nende piir ei jookse vastavalt sellele, millised olid meeleolud enne kongressi,“ rõhutas Kaljulaid.

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised