Maamessi parimad palad: metsandus

Maamessi parimad palad: metsandus
Maamessi parimad palad: metsandus

Tänavune Maamess toimub 20.-22. aprillini Tartus. Metsandustehnika huviline saab uudistada nii metsavarumisseadmeid kui –masinaid, saeveskeid ja kuivateid ning erinevaid puidutöötlemisseadmeid. Jagatakse nõu metsa kasvatamise, hooldamise ja uuendamise teemadel.

Meie uurisime, mis võiks olla need masinad-seadmed, mida kindlasti tasuks messil uudistama minna.

Esmakordselt esitleb Aiatäht OÜ messil väga hea läbivusega kaugjuhitavat roomikutel kännufreesi LASKI PREDATOR P 50 RX.

Laiendatav roomikutega raam ja madal raskuskese tagavad masina stabiilsuse ning võimaldab sel töötada ka keerukamal ning raskesti ligipääsetaval maastikul. See kännufrees on mõeldud professionaalsele kasutajale, kel vaja masin pidavalt töös hoida (haljastajad, pargi- või teehooldajad, arboristid jne). Minimaalne laius, 780 mm, võimaldab seadme mugavat transporti ja hoiustamist (laiendatav ðassii). Maksimaalses laiuses 1180 mm.

Kogu seade on kontrollitav kaugjuhtimispuldiga. P 50 RX kännufreesi on võimalik vastavalt vajadusele juhtida kas manuaalselt või raadio teel RC juhtpuldiga. Känd purustatakse maapinnast 600 mm kõrguselt ja kännu maa-alune osa kuni 380 mm sügavuselt. Eemaldatava kännu diameetri osas piirangud puuduvad.

Antud kännufrees on väga kompaktne ning mitmekülgne. Lisavarustusena on võimalik paigaldada – buldooser, mulcher ja vints. Täishüdrauliline, No-Stress süsteem, Multi-tip terad: mugav opereerida ning lihtne ja kerge hooldada.

Kännufrees LASKI PREDATOR P 50 RX
Kännufrees LASKI PREDATOR P 50 RX

Konekesko Eesti on messil suure tehnikapargiga – nagu ikka on esindatud nii põllu- kui metsatehnika. Uudistama tasub tulla Hakki Pilke uut profile mõeldud halumasinat Easy 43.

Tuginedes heale kasutuskogemusele, eriti Easy 42 kasutamisel, on arendatud uus masin, millel on palju oodatud omadusi. Kliendile kõige nähtavam muutus on täiesti uus kasutajaliides, mis põhineb lihtsal ja ergonoomilisel juhthoova rakendamisel. Saagimist juhitakse nupuga, mis avaldab alati optimaalset saagimissurvet. Selleks, et tagada tõhusus, on halumasinale Easy 43 lisatud suurem ja ilma viivituseta puulõhkumissilinder (15 t).

Teine uus lahendus, mis muudab materjalivoo varasemast veel sujuvamaks, hõlmab hüdraulilist palgisurujat, hüdrauliliselt tagasitõmmatavat paku mõõtmise seadet ja paku maandumisplaate.

Uus Hakki Pilke Powerpack sobib jõuvõtuvõlliga mudelile alternatiivseks energiaallikaks.

Halumasin  Easy 43.
Halumasin Easy 43.

Stokker Eesti pakub metsamehele mootorsaagi ECHO CS-2511TESC.
Sae kaal on vaid 2,3 kg. See imekerge Jaapani mootorsaag sobib väga hästi puuhooldajatele ja ka ehitajatele. Sael on unikaalselt pikk garantii: tarbijagarantii 5 aastat ja ettevõttegarantii 2 aastat.

Lisaks tasub uurida neilt turu suurima, 50 V pingega, ECHO akudega seadmed: Akuga trimmer ECHO DSRM-300, akuga hekilõikur ECHO DHC-200 ja akuga õhuluud ECHO DPB-600. Ka neil on pikk garantii.

Mootorsaag ECHO CS-2511TESC
Mootorsaag ECHO CS-2511TESC

Salo Machinery pakub uudset Biber Powertruck Vican puiduhakkurit.

Tegemist on ilmselt Eesti võimsaima hakkuriga, mille ülekanne tuleb alusauto Volvo FH16 750-hobujõuliselt mootorilt. Masin sai valmis aprillis 2016, millele järgnesid 9 kuud kestnud katsetused valmistajatehases.

Biber Powertruck Vican puiduhakkur
Biber Powertruck Vican puiduhakkur

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised