Väderstadil oli edukas aasta

Väderstadil oli edukas aasta  Foto: Väderstad AB

Põllumajandustehnika tootja Väderstad lõpetas 2017. majandusaasta heade tulemustega, ettevõtte käive tõusis 12%. Möödunud majandusaastal oli Väderstad AB, sealhulgas selle tütarettevõtete käive 225 miljonit eurot.

„2017. aasta oli Väderstadile edukas. Tööstuse turg üldiselt suurenes ning müük näitas positiivset trendi. Lisaks loodi uued müügikanalid Venemaal ning Ukrainas, milles oli müügi suurenemisel oma osa. Veelgi enam, mitmetes riikides nagu Rootsi, Inglismaa ja Rumeenia olid väga head tulemused,“ ütles Väderstadi müügi- ja turundusdirektor Mattias Hovnert.

2017. majandusaastal oli Väderstad AB, sealhulgas selle tütarettevõtete käive 225 miljonit eurot, millest ligi 90% moodustab eksportmüük väljaspoole Rootsit. Maksustamisjärgne sissetulek on 12 miljonit eurot ja omakapitali määr 46%.

Väderstad Ferox – asendamatu abimees mullaharimiseks märgades tingimustes 

„Meie ainulaadse täpiskülviku Tempo edu jätkub ning Väderstadi turuosa ribaskülvikute segmendis suureneb,“ ütles Hovnert ja lisas, et ka 2018. aasta on alanud hästi. „Näeme, et kasv jätkub ja 2018. aasta esimese kvartali jooksul on müük olnud väga hea. Tundub, et see trend püsib ja me ootame 2018. aastalt häid tulemusi. Aasta jooksul plaanime investeerida ka tehases tootmisvõimsuse suurendamisse.“

Pereettevõte Väderstad Group on esindatud 40 riigis üle maailma. Grupil on ligi 1250 töötajat (millest umbes 900 töötavad tehases) ja peakontor Väderstadis, Rootsis.

Jaga lugu:

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Madismäe
Ana MadismäeReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150