Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 21. märts 2018

JCB tõi turule esimese elektrilise ekskavaatori

JCB tõi turule esimese elektrilise ekskavaatori
Autor: JCB
Masinatootja JCB, kes tootis esimese ekskavaatori juba 1965. aastal, tutvustab nüüd oma esimest elektriekskavaatorit. Uus miniekskavaator on kõige vaiksem masin omas klassis.

Uus 19C-1 E-TEC miniekskavaator töötati välja JCB peakontoris Inglismaal Staffordshireis.

Keskkonnasõbraliku ekskavaatori 19C-1 E-TEC eesmärk on vähendada heitmeid, masin on mõeldud kasutajatele, kes töötavad sisetingimustes, näiteks ladudes või mujal heitkoguste tundlikes keskkondades. Nii võimaldab see masin töötada ka tunnelites ja maa all.

Uus masin on vaikne, see on viis korda vaiksem kui traditsiooniline diiselmootoriga ekskavaator. See tähendab, et on võimalik töötada pärast tavapäraseid töötunde linnatänavatel, häirimata elanikke,

Loomulikult ei vaja elektriline masin igapäevaseid jahutusvedeliku või mootoriõli.

19C-1 E-TEC põhifunktsioonid on järgmised:- Kolm liitium-ioonakut, mis pakuvad 312Ah (15 kWh) mälumahtu;- Standardne koormustundlik hüdraulikasüsteem, mis pakub võimsat kaevamistegevust;- Mugav sisseehitatud laadija 230V sisendiga 6-tunniseks laadimisvõimaluseks.

Vaata lisa SIIT.

 

JCB juht Lord Bamford ütles, et JCB on olnud paljude aastate jooksul uuenduslike, vähese heitega ehitusseadmete arendamisel esirinnas. „Elektrilise JCB miniekskavaatori tootmisel pakume klientidele praktilisi ja taskukohaseid lahendusi rakendustele, mis vajavad nullheitmeid ja vaikset töövõimet," selgitas Bamford. „Asendades diiselmootori efektiivse, 48V elektrilise ajamiga koos uusima põlvkonna mootorsõiduki patareidega, on JCB taas sammu edasi astunud arendustegevuses.“

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751