Autor: Põllumajandus.ee • 2. juuli 2018

10. juulini saab osa metsauuendusse investeeritud rahast tagasi küsida

Kevadel metsauuendusega tegelenud metsaomanikel on võimalik tehtud tööde eest toetust küsida. Erametsakeskus võtab taotlusi vastu kuni 10. juulini.
Küsi toetust metsarajamistöödele.
Autor: Pixabay

Toetatakse metsataimede soetamist ja istutamist, maapinna ettevalmistamist ning kuni 3-aastase metsauuenduse hooldamist. Tööd peavad olema tehtud enne taotluse esitamist samal aastal. Maapinna ettevalmistamise puhul võib toetust küsida ka mullu tehtud tööde eest. Toetust saab küsida metsamaale, mille kohta on metsaregistris olemas kehtivad inventeerimisandmed.

Erametsakeskusele saab metsa uuendamise toetuse taotluse esitada elektrooniliselt e-PRIA portaalis või metsaühistu kaudu. Küsides toetust läbi metsaühistu on toetuse määrad metsaomanikule kaks korda kõrgemad.

Riigi poolt rahastatava metsa uuendamise toetuse I vooru eelarve on 750 tuhat eurot. Aasta lõpus toimuva teise vooru tähtaeg ja eelarve kuulutatakse välja suve keskpaigas.

Lisainfot metsatoetuste taotlemise tingimuste kohta ning kohalike metsaühistute kontaktid leiab erametsaportaalist www.eramets.ee.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751