• 17.06.19, 15:27
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Võrumaal põlenud kalafarmi süütas kütteseadme rike ja ehitusviga

Täna hommikul Võrumaa kalafarmi hoone põlengukohal käinud Lõuna päästekeskuse menetlusinspektorid selgitasid tulekahju põhjuse.
Tulekahju Leoki kalafarmis.
  • Tulekahju Leoki kalafarmis.
  • Foto: Võru Päästekomando / Facebook
Rikke tõttu oli seiskunud küttesüsteemi tsirkulatsioonipump, mille tõttu kuumenes katel ja sellest omakorda katla kahekordse seinaga metallkorsten, millest süttis katuse konstruktsioon.
LOE LISAKS:
Leoki kalakasvatuses oli suur tulekahju
Kuumus levis puiduni korstnakinnituseks oleva metallvarda kaudu ja süütas selle. Seega on tulekahju põhjuseid kaks – küttsüsteemi rike ja ehitusviga.
Olukorra oleks päästnud kui korsten ja kinnitus oleksid olnud puidust paremini isoleeritud.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele