Autor: Põllumajandus.ee • 18. juuli 2019

12 soovitust avatud talude päevaks

Juba eeloleval nädalavahetusel toimub avatud talude päev, mis on kasvanud väga rahvarohkeks ürituseks. 21. juulil avab rohkem kui 300 talu oma uksed ja südamed ning üle poolte võtavad külalisi vastu ka 20. juulil.
Tule maale!
Foto: Meelika Sander-Sõrmus

„Avatud talude päev on kujunenud väga populaarseks. Näiteks eelmisel aastal tehti 163 000 külastust ja suure huvi tõttu jooksis kokku ka avatud talude päeva veebileht. Püüame sel aastal anda endast kõik, et nädalavahetus mööduks võimalikult probleemivabalt. Samas on ka külastajatel avatud talude päevaks valmistudes hea meeles pidada nõuandeid, mis tagavad, et päev oleks tore nii külalistele kui ka võõrustajatele,“ sõnas avatud talude päeva projektijuht Kertu Kärk Maaeluministeeriumist.

Enne teele asumist loe läbi järgmised soovitused:

1.planeeri oma teekond veebilehel www.avatudtalud.ee mõned päevad ette – nii on väiksem võimalus süsteemide üle koormamiseks;

2.varu külastuseks aega – oluline pole mitte kvantiteet, vaid kvaliteet;

3.võta kaasa hea tuju;

4.kuula võõrustaja juhiseid – kuhu parkida, kuhu oma prügi visata, kus mugavalt jalga puhata;

5.uuri talude programme ja pea kinni kellaaegadest;

6.riietu vastavalt ilmale;

7.võta kaasa sularaha;

8.jäta oma lemmikloom koju, sest ta võib talu loomi ehmatada või ootamatult käituda;

9.võta kaasa oma tass ja lusikas-kahvel, et vältida tarbetut plastprügi;

10.ära toida talus olevaid loomi või küsi selleks pererahva luba;

11.uuri pererahvalt nende tegemiste kohta, küsi küsimusi ja näita üles huvi;

12.naudi avatud talude päeva kõigest hingest! Võta aeg maha, hinga värsket maaõhku, lase ilusatel vaadetel ning armsatel loomadel oma silmi paitada ning ole tänulik kõigile taludele, kes oma kiirete tegemiste vahelt aega leiavad ning endale nii palju külalisi kutsuvad.

Teekonna planeerimisel saab kasutada ka mobiilirakendust Navicup, mille abil on ürituse toimumise päeval lihtsam talusid üles leida ning kust saab vaadata talus tehtud pilte, neid ise sinna üles laadida ja uurida, kas mõni sõber on juba ees ootamas.

Avatud talude päeva pidulik avamine toimub 20. juulil kell 14 Maamehe Golfi talus, kus pakutakse Vana-Võromaa maitseid, leiab meelelahutust igale vanusele ja toimub Alen Veziko kontsert. Üritus on kõigile tasuta.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960