Maaeluminister Mart Järvik allkirjastas käskkirja, millega peatab alates 31. juulist rääbisepüügi ja kalapüügi kastmõrdadega Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel, sest rääbise lubatud aastasaak on piirkonnas ammendumas.

- Peipsi suitsurääbis.
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kutselise kaluri kalapüügilubade alusel on tänavu püütud vähemalt 293 tonni rääbist, piirkonna lubatud aastane saak on 325 tonni. Sellega on lubatud aastane rääbisesaak ammendunud vähemalt 90% ulatuses ja kalapüügiseaduse (§ 49 lg 1) kohaselt tuleb püük peatada.
Kutselise kalapüügi peatamise käskkiri avaldatakse väljaandes Ametlikud Teadaanded ja Maaeluministeeriumi veebilehel ning edastatakse vastavatele erialaliitudele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Vasika elu algus määrab tema tuleviku. Kui veel mõnikümmend aastat tagasi piisas sellest, et loom sai sooja ja piima, siis tänane teadmine ja tehnoloogia on muutnud vasikakasvatuse palju täpsemaks ning kontrollitumaks. Farmides räägitakse „kuldse tunni“ olulisusest ja automatiseeritud söötmissüsteemidest, mis on vähendanud haigusi ja muutnud töö inimestele kergemaks.