Autor: Põllumajandus.ee • 13. november 2019

Mesinikud: ootame kiiret töörahu taastamist ministeeriumis

Maaeluministeeriumi ja selle valitsemisalaga seotud skandaalid jätavad negatiivse jälje kogu Eesti põllumajandussektori mainele, ütleb Eesti Kutseliste Mesinike Ühingu juhatuse esimees Mart Kullamaa.
Mesinike Ühingu juhatuse esimees Mart Kullamaa.
Foto: Sven Arbet / Ekspress Meedia

„Paljud sisulised küsimused on sektoris koos ministeeriumiga lahendamisel ja seepärast ootame eelkõige osapoolte kiireid pingutusi töörahu taastamiseks ministeeriumis,“ ütleb Eesti Kutseliste Mesinike Ühingu juhatuse esimees Mart Kullamaa. „Näiteks on alustatud ühise põllumajanduspoliitika strateegiakava koostamist aastateks 2021-2027, mis omab meie tegevustele väga pikaajalist mõju. Kitsamalt mesindussektoris on kantsler Illar Lemetti eestvedamisel liikunud lahenduse poole mitmed sektorile olulised probleemid, näiteks meevõltsingute eemaldamine turult,“ lisas ta.

LOE LISAKS:

Järvik: ma ei ole teinud midagi sellist, et peaksin tagasi astuma

Kullamaa sõnul on viimastel aastatel oluliselt paranenud sektori kaasatus ja kaasarääkimise võimalus ministeeriumi valitsemisala tegevustes. „Loodame kutseliste mesinike poolt, et töörahu taastatakse õige pea ning nii poliitikud kui end sektori jaoks tõestanud ametnikud saavad taas keskenduda Eesti maaelu ja põllumajanduse sisulistele väljakutsetele,“ ütles Kullamaa. „Viimaste kuude jooksul on läinud aur valesse kohta. Nüüd tuleb osapooltel teha pingutusi, et vanker koos kraavist taas välja saada."

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960