• 19.06.20, 09:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vesiviljelejatele avaneb võimalus taotleda toetust tootmisega seotud investeeringuteks

Maaeluminister Arvo Aller allkirjastas määruse „Tootmisega seotud investeeringud vesiviljelusse“, mis loob ettevõtjatele võimaluse investeerida tootmisüksuste parandamiseks või ajakohastamiseks mõeldud projektidesse.
Vesiviljelejatele avaneb võimalus taotleda toetust tootmisega seotud investeeringuteks.
  • Vesiviljelejatele avaneb võimalus taotleda toetust tootmisega seotud investeeringuteks.
  • Foto: Pixabay
Toetusega soovitakse suurendada vesiviljelusettevõtete elujõulisust ja konkurentsivõimet. Ettevõtjatel on võimalik saada toetust vesiviljeluses tootmisega seotud investeeringuteks ning arendusteks, mis suurendavad toodangu müügimahtu ja on suunatud kasvatatavate liikide mitmekesistamisele. Näiteks on toetuse abil võimalik tõsta tootmisvõimsust, parandada vesiviljelussektori töötajate töötingimusi ja suurendada ohutust. Lisaks saab teha loomade tervise hoidmiseks ja heaolu suurendamiseks suunatud tegevusi.
Varem on vesiviljelusettevõtjad saanud taotleda toetust keskkonnamõjude vähendamiseks, et suurendada energiatõhusust säästlikumate tehnoloogiate ja lahenduste kasutuselevõtuga.
„Toetus on välja töötatud selleks, et luua vesiviljelussektorile soodsamad võimalused tootmismahtu kasvatavate projektide teostamiseks. Sellist võimalust on sektor keskkonnamõjude vähendamise investeeringute kõrvale juba pikalt oodanud,“ ütles maaeluminister Arvo Aller.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Toetust antakse Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014‒2020 vahenditest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.06.25, 16:03
Virtuaalne põllumees Toots – tark teekaaslane vilja fikseerimisel
“Põllumees Toots sündis vajadusest paremini mõista, kuidas Eesti põllumees end tunneb, kui ta vilja fikseerib, ja millised on tema suurimad kõhklused. Tahame pakkuda alternatiivi, mis aitab põllumeestel riske vähendada,” selgitas Scandagra Eesti teraviljaostujuht Urbo Vilibert virtuaalse põllumehe sünnilugu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele