Autor: Põllumajandus.ee • 28. detsember 2020

Riik aitab parandada Kagu-Eesti spetsialistide elamistingimusi

Riigi Tugiteenuste Keskus avas Põlva-, Võru- ja Valgamaa omavalitsustes taotlusvooru piirkondade spetsialistide eluasemete olukorra parandamiseks. Mil moel ja milliste eluasemete tingimusi parandatakse, jääb kohalike omavalitsuste otsustada.
Riik aitab parandada Kagu-Eesti spetsialistide elamistingimusi.
Foto: Pixabay

„Kõnealune Kagu-Eesti programmi meede on välja töötatud tihedas koostoos piirkonna omavalitsustega, kes teavad ise kõige paremini oma vajadusi ning millistesse elupindadesse raha suunata,“ sõnas riigihalduse minister Anneli Ott. „Ettevõtlus vajab motiveeritud ja haritud spetsialiste ning kahtlemata aitab eluasemete toetusmeede kaasa nende jäämisele ja tulemisele piirkonda, avaldades positiivset mõju Kagu-Eesti majanduse arengule tervikuna.“

Omavalitsused panustavad meetme raames eluruumide korrastamisse riigiga võrdses osas. Toetusi saavad taotleda kohapealsed spetsialistid nii eluaseme soetamiseks kui ka olemasoleva renoveerimiseks. Riigi Tugiteenuste Keskuse elu- ja ettevõtluskeskkonna talituse juhataja Lauri Alveri sõnul avatakse toetusmeede teist korda ning eelmisest voorust näeb, kelle eluruume on omavalitsuste hinnangul vaja kõige enam parandada. „Seni on enamik toetuse saajad olnud pikaajalised kohalikud elanikud, kes suures osas tegutsevad puidutööstuses. Samuti on valdkondadest enim parandatud põllumajanduse, meditsiini- ja ravimitööstuse, toiduainetööstuse ja metsandussektoris tegutsevate elanike eluruume,“ loetles Alver.

Toetusmeetme eesmärk on hoogustada Kagu-Eesti arengut, soodustades spetsialistide piirkonda elama asumist ja jäämist. Vooru rahastab Rahandusministeerium Kagu-Eesti programmist, taotlusi oodatakse 26. märtsini 2021.

Loe toetusmeetme kohta lähemalt SIIT.

Meetme eelarve on kavandatud Kagu-Eesti programmi tegevustest, mille kogumaht on perioodil 2019–2023 kokku neli miljonit eurot. Toetusmeetme riigipoolseks eelarveks on 2021. aastal kavandatud 250 000 eurot.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960