Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Seadusemuudatused, mis hakkasid uuest aastast kehtima: avaneb pensioniraha ning haigushüvitis teisest päevast

Uus aasta toob kaasa ka ridamisi seadusemuudatusi, mis mõjutavad nii inimeste kui ettevõtete elu. Lisaks teise samba pensionireformile jõustub esimese samba pensioni arvutusvalem: kogunema hakkab neljas ehk nn ühendosak.
Jaanuarist aprillini hakatakse haigushüvitist maksma alates teisest haiguspäevast.
  • Jaanuarist aprillini hakatakse haigushüvitist maksma alates teisest haiguspäevast.
  • Foto: Andras Kralla/Äripäev
Samuti jõustub seadusemuudatus, mis takistab agressiivset maksuplaneerimist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele