Põllumajandusettevõtja loodab, et loomad ei jää nälga

Ukraina sõja mõjud on käes ja tekitavad pea kõikide sektorite ettevõtjatele ohtralt muresid. Ümber tuleb mõelda, kust saada toorainet ja materjali, kuidas tulla toime meeletu hinnatõusuga ja kuidas teha muutusi, kui miskit pole võimalik prognoosida.
Laekvere PM OÜ juhatuse liige Margo Klaasmägi loodab, et hullused turul varsti siiski rahunevad.
  • Laekvere PM OÜ juhatuse liige Margo Klaasmägi loodab, et hullused turul varsti siiski rahunevad.
  • Foto: Erakogu
Lääne-Virumaal Vinni vallas piimakarja ning teravilja- ja õlitaimede kasvatava Laekvere PM OÜ juhi Margo Klaasmäe sõnul on turuolukord Ukraina sõja tõttu väga keeruline. Piimatootjana on Laekvere kogu aeg olnud madala piimahinna surve all ja ettevõte on pidanud nägema suurt vaeva, et oma kulutused katta, aga nüüd on olukord veel raskem, sest sisendid on läinud kallimaks. Hoop on seda valusam, et paljusid loomakasvatuseks vajalikke sisendeid pole Klaasmäe sõnul praegu enam saadavalgi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.26, 11:26
Teravilja umbrohutõrje jahedal kevadel nõuab kannatlikkust ning täpsust
Teravilja kevadine umbrohutõrje on igal aastal üks olulisemaid taimekaitsetöid, kuid tänavune kevad seab põllumeestele tavapärasest enam väljakutseid. Pikka aega valitsenud jahedad ja kuivad olud pidurdasid kultuurtaimede kui ka umbrohtude arengut. Aprilli lõpu sademed ja kohatine lumekatse parandas aga niiskusolusid ning lõi eeldused umbrohtude kasvuks, kuigi ilm on endiselt jahe. Kõik need tegurid mõjutavad otseselt põllukultuuride ja umbrohtude arengut ning muudavad umbrohutõrje õige ajastuse tavapärasest olulisemaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele