• 20.05.22, 16:04

Traktorite kokkupõrge põllul võib olla liikluskindlustuse juhtum

Riigikohtu tsiviilkolleegium leidis reedel avaldatud otsuses, et põld on traktoritele tavapärane liiklemiseks kasutatav ala, mistõttu võib ka põllul juhtunud õnnetus olla kaetud liikluskindlustusega.
Kahe traktori kokkupõrge võib olla liikluskindlustuse juhtum, sest ka traktor on sõiduk, millele kehtib kindlustuskohtustus.
  • Kahe traktori kokkupõrge võib olla liikluskindlustuse juhtum, sest ka traktor on sõiduk, millele kehtib kindlustuskohtustus.
  • Foto: Erik Prozes
Kohtuasi puudutas mõne aasta eest Tartumaal toimunud õnnetust, kus traktorit juhtinud töömees tagurdas põllul läga laadimise käigus vastu teist traktorit, põhjustades sellele ligi 15 000 euro ulatuses kahjustusi. Kohtus vaieldi eelkõige selle üle, kas põllul juhtunud õnnetusega tekitatud kahju peab hüvitama liikluskindlustus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.01.26, 16:36
Varajane mais on Eesti tingimustes paindlik ja kindel valik
Maisi kasvatamisel Eesti tingimustes on üheks suurimaks väljakutseks lühike vegetatsiooniperiood ja heitlik ilmastik ning seda eriti sügisel. Just seetõttu on väga varajased maisisordid muutunud üha olulisemaks valikuks tootjatele, kes hindavad kindlust, kvaliteeti ja paindlikkust. FAO 110–120 sordid pakuvad võimalust hajutada riske võrreldes hilisemate FAO 160–190 sortidega, mille potentsiaal ei pruugi igal aastal täielikult realiseeruda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele