Möödunud nädalavahetusel oli kõigile huvilistele avatud 357 talu, kus käidi külas kokku ligi 280 000 korda. Enim tehti külastusi laupäeval. Tegu on üheksandat järjestikust korda toimunud avatud talude päeva külastusrekordiga.

- Avatud talude päev Sae talus.
- Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Kõige rohkem käidi taludes külas Tartumaal. Nagu juba tavaks saanud, osutus külastajate lemmikuks Andre Farm, kuhu tehti nädalavahetuse jooksul 6800 külastust. Väga populaarseks osutusid ka Nopri talu Võrumaal (5500 külastust) ja Saaremaale rajatud loomaaed Risto Ränk Farming 5000 külastusega.
Seotud lood
Eesti põllumajanduses on väetamisstrateegiad liikumas üha teadlikuma ja paindlikuma suuna poole. Yara on toonud turule uue väetise YaraMila® NPK 13-5-17, mille eesmärk on mitte ainult parandada saagikust, vaid ka muuta põllumeeste mõtteviisi väetamise ajastuse ja koguste osas.