• 01.12.23, 08:51

Metsanduskonverentsil tutvustakse metsandusteadlaste uuemaid teadustöid

Täna, 1. detsembril Eesti Maaülikoolis toimuval konverentsil „Metsateaduselt praktikale 2023“ tutvustavad teadlased uuemaid uurimistulemusi metsanduse valdkonnas.
Metsanduskonverentsil tutvustakse metsandusteadlaste uuemaid teadustöid.
  • Metsanduskonverentsil tutvustakse metsandusteadlaste uuemaid teadustöid.
  • Foto: Pixabay
Metsandus on üks enim küsimusi ja arutelu tekitav teema Eesti ühiskonnas. Eesti Maaülikooli rektor Ülle Jaakma sõnas, et kuna elame muutuste ajastul, siis tuleb oma seniseid tegemisi ja seisukohti mõnikord ümber hinnata. „Ka metsateadus ja -praktika arenevad ning peavad lahendusi otsima üleskerkinud probleemidele. Viimastel aastatel teravana esile tõusnud küsimus, kuidas tasakaalustada metsakaitsemeetmeid ja majandushuvisid, ei olegi kergete killast. Lahenduse leidmiseks on vaja lõimitud lähenemist, mis arvestaks ökoloogiliste, majanduslike ja sotsiaalsete aspektidega ning toetaks jätkusuutlikku metsandust Eestis. Just selle poole me maaülikoolis püüdleme,“ tõdes rektor Jaakma.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.01.26, 16:36
Varajane mais on Eesti tingimustes paindlik ja kindel valik
Maisi kasvatamisel Eesti tingimustes on üheks suurimaks väljakutseks lühike vegetatsiooniperiood ja heitlik ilmastik ning seda eriti sügisel. Just seetõttu on väga varajased maisisordid muutunud üha olulisemaks valikuks tootjatele, kes hindavad kindlust, kvaliteeti ja paindlikkust. FAO 110–120 sordid pakuvad võimalust hajutada riske võrreldes hilisemate FAO 160–190 sortidega, mille potentsiaal ei pruugi igal aastal täielikult realiseeruda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele