• 14.06.24, 14:59

Coop Foorum: importtoidu eelistamine jätab Eestisse kaks korda vähem raha

Kui tarbija eelistab kodumaise toidu asemel välismaist kaupa, siis näiteks 10-eurose toote puhul jääb Eestil maksudena saamata 2,1 eurot, selgus 5. juunil toimunud Coop Foorumil.
Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Rainer Rohtla foorumit avamas.
  • Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Rainer Rohtla foorumit avamas.
  • Foto: Erlend Staub
Eesti jaekaubanduse turuliider Coop arvutas välja, et kodumaise toidu ostmisel jääks Eestisse kaks korda rohkem raha ning väheneks surve erinevate maksutõusude kehtestamiseks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele