• 30.07.24, 11:10

RMK seab uuendusraie langi suurusele ülempiiri

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) juhatus otsustas, et 2025. aastast alates ei tehta uuendusraieid suuremal pinnal kui 5 hektarit okaspuumetsas ja 7 hektarit lehtpuumetsas, sõltumata metsaeraldiste pindalast. RMK keskmine raiutud lank on täna pisut üle kahe hektari, vähenedes otsuse tulemusel edaspidi veelgi.
RMK seab uuendusraie langi suurusele ülempiiri.
  • RMK seab uuendusraie langi suurusele ülempiiri.
  • Foto: RMK
Mullu vastu võetud arengukavaga aastani 2028 seadis RMK suuna elurikkamana hoiutud loodusele. Ühe toetava meetmena näeb kava ette, et raiete hajutatus peab hakkama 2024. aastaga võrreldes suurenema.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.10.25, 16:55
Eigo Siimu: põllumajanduses loeb usaldus – kui põllumehel läheb hästi, läheb hästi ka meil
Scandagra Eesti AS tegevjuhi Eigo Siimu sõnul on põllumajandusvaldkonna süda koostöö ja vastastikune usaldus. Pärast esimest kümmet kuud ametis tõdeb ta, et sektor on küll keerulises seisus, kuid just nüüd on kõige olulisem seista põllumehe kõrval ja aidata tal raskused üle elada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele