Euroopa Kontrollikoja hinnangul toob ELi 2028–2034. aasta eelarvega kavandatav põllumajanduspoliitika kaasa seninägematu struktuurimuutuse, kuid jätab lahtiseks rahastamise mahu, vastutuse ja raha jälgitavuse, suurendades ebakindlust nii liikmesriikide kui ka toetusesaajate jaoks.
Audiitorid leidsid, et keeruline kavandamis- ja vastuvõtmiskord koos ÜPP keerukama õigusliku ülesehitusega võib tekitada ebakindlust, vähendades seeläbi prognoositavust toetusesaajate jaoks ja aeglustades vahendite eraldamist.
  • Audiitorid leidsid, et keeruline kavandamis- ja vastuvõtmiskord koos ÜPP keerukama õigusliku ülesehitusega võib tekitada ebakindlust, vähendades seeläbi prognoositavust toetusesaajate jaoks ja aeglustades vahendite eraldamist.
  • Foto: Vecteezy
ELi audiitorid on esitanud oma seisukohad seaduseelnõude kohta, mis vastuvõtmise korral hakkavad reguleerima liidu põllumajandust, toidutootmist ja põllumajandust aastatel 2028–2034.

Seotud lood

Uudised
  • 12.12.25, 09:00
ELi programmi LIFE strateegiliste projektide mõju on ebaselge
Euroopa Kontrollikoja uues aruandes leitakse, et ei ole selge, mil määral on programmi LIFE strateegilised projektid aidanud kaasa keskkonnahoidlikuma Euroopa ülesehitamisele.
Uudised
  • 28.01.26, 11:03
Audiitorid: ELi põllumajandustoetuste mõju on ebaühtlane
Euroopa Kontrollikoja värske audit näitab, et Euroopa Liidu põllumajandustoetus on ELi äärepoolseimates piirkondades endiselt oluline, kuid selle mõju konkurentsivõime suurendamisele ja tootmise mitmekesistamisele on piirkonniti ja sektoriti väga erinev. Kuigi toetus on aidanud säilitada mõne traditsioonilise põllumajandusharu elujõulisust, ei ole see piisavalt toetanud pikaajalist kestlikkust ega kohanemist keskkonna- ja kliimamuutustega.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.06.26, 11:16
Uus väetamisloogika aitab saaki paremini kaitsta
Eesti põllumajanduses on väetamisstrateegiad liikumas üha teadlikuma ja paindlikuma suuna poole. Yara on toonud turule uue väetise YaraMila® NPK 13-5-17, mille eesmärk on mitte ainult parandada saagikust, vaid ka muuta põllumeeste mõtteviisi väetamise ajastuse ja koguste osas.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele