(Sisuturundus) Mis aitas Martin Salul viljelusvõistlusel kasumlikkuse auhinda võita?

Mis aitas Martin Salul viljelusvõistlusel kasumlik
Mis aitas Martin Salul viljelusvõistlusel kasumlikkuse auhinda võita?

Kõigi põllumeeste unistus on paks, kohev, elust pulbitsev rammus mulla kiht – heas unenäos tulevad seal ka labidavarrele lehed peale. Tark põllumees harib mulda ning püüdlebki selle unenäo poole – õpib naabrimehelt ja vaatab hoolega mida tehakse viljelusvõistlustel.

Tähtis on teadvustada, millest tekivad probleemid Sinu põllule ja kuidas neid ületada. Artikli lõpuks saad sa selgemaks miks 60ml/ha kohta Albitit oli suuteline mõjutama Martin Salu põllu kasumlikkust. See teadmine võib aidata ka sinu kulusid kokku hoida ja tulusid suurendada.

Põhiliseks võimalikuks probleemiks põllul on ikka ebasobivad ilmaolud taime kasvuks ja koristuseks. Teise probleemi tekitame me ise – pestitsiidide kasutamine vähendab mulla viljakuse näitajaid 30-50%. Alles seejärel järgnevad kahjurite ja haigustega seotud probleemid. Põllumajanduse intensiivistamise hoos me planeerime saagi kasvatust, anname vastava normi väetiseid ja teeme ettenähtud normi pritsimisi. Taimede elutegevust juhivad, reguleerivad ja mõjutavad kasulikud bakterid, mis mullas ja risosfääris elavad. Need valmistavad taime ette söögikorraks, teevad talle suupäraseks toitu, kaitsevad haiguste, ökoloogiliste ja keemiliste stresside vastu.
Tehes ühtepidi vajalikke toiminguid kõrge saagi nimel, kasutame pestitsiide. Teistpidi peame aru andma, et pestitsiidid vähendavad ka mulla viljakuse näitajaid ja taime vastupanuvõimet taimekasvatuse põhiprobleemidele. Ja unenägu võibki jääda täitumata, kui me ei kasuta teadlaste soovitatud lahendusi mullaviljakuse säilitamisel ja tõstmisel.

Keemilised antistressandid vähendavad kemikaalide põhjustatud stressi aga ei taasta elu mullas. Erinevad elusbakterite preparaadid taastavad mulla elustikku, aga nad on tundlikud pestitsiididele, mis nende tegevust püüavad nullida. Saame surnud ringi. Vene teadlased lahendasid selle surnud ringi ühekskümnendatel riikliku programmi piires, seda tööd tunnustati lõpuks ka riikliku innovatsioonipreemiaga.

Avastati polü beeta hüdroksüülõli hape - see on biopolümeer, mis on mõeldud kasutamiseks koos pestitsiidega. See annab põllumeestele võimaluse lahendada intensiivse põllunduse surnud ring. Preparaat kommertsnimega Albit on eelkõige just antistressant - mõeldudki kasutamiseks koos pestitsiididega, ta on ka uue põlvkonna fungitsiid, mis tõstab taime immuunsust ja ühtlasi ka kasvustimulaator. Preparaat mõjutab taimi läbi lehtede, risosfääri ja pinnase. Kõige põnevam on, et ta kaitseb taime nii keemiliste kui ökoloogiliste stresside eest – aga need on taimekasvu suurimad mõjutajad.

Meie viimaste aastate viljelusvõistluste superstaarid Martin Salu, Kaido Kirst, Margus Lepp, Piibe Post jt on nende omaduste olemasolu oskuslikult enda kasuks tööle pannud. Sama võimalus on ka lugejal. Viljelusvõistluse protokolle vaadates võib seal leida tagasihoidliku rea- kasutati 40 -60 ml /ha kohta Albitit. Esmalugejale ei ütle see ilma lahtimõtestamata reeglina midagi. 
Allpool püüame seda lahtimõtestamist teha ja anda lühiülevaate kuidas Albit ikkagi töötab. Miks Albit mõjutas Martin Salu rapsipõllu kasumlikkuse tulemust? Miks on mõtet Albitit kasutada? Milliseid protsesse Albit põllul mõjutab? jne

Albiti kasutamisel saadi Viljelusvõistlusel suuri saake.
Albiti kasutamisel saadi Viljelusvõistlusel suuri saake.

Albiti toimeaine polü beeta hüdroksüülõli hape on valmistatud pinnases elavatest kasulikest bakteritest. Põhiosa preparaadist moodustab Bacillus megaterium - 77% kuivainest. Teine bakter, Pseudomonas aureofaciens võimendab toimeaine toimet. Tema poolt eralduvad fermendid viivad toimeaine aktiivsesse vormi (oligomeerid, aminobutiraat). Spetsiaalselt valitud mineraalained (Mg, K, N jt) võimendavad ca 10 korda toimeaine sooritusvõimet ja on kui toimeaine konservandid. Albiti kasutamisel need lisandid on aga kui stardipakett seemnetele/taimedele.

Toimeaine ja tema toodetud derivaatide koosmõjul NADPH retseptoritega mõjutatakse taime kasvusüsteeme, mis paiknevad taime rakkude pinnal. Selle tulemusena tekivad superoksiidid- ja teised hapniku vormid. See protsess vallandab antioksüdantide tekke, mis on võimelised avaldama otsest mõju patogeenidele. Kokkuvõttes suureneb taime antioksüdantne võime 1,4- 3,6 korda. Kõrgendatud antioksüdantide tase rakkudes tõstab omakorda askorbiinhappe ja klorofülli sisaldust taimes (kuni 100% võrreldes kontrolliga). Kõik stressid viivad taime klorofüllisisalduse alla, seega eelnevalt Albitiga töödeldud taim saavutab kõrgendatud stressitaluvuse. Tootmistingimustes on fikseeritud taimede põuakindluse tõus, vastupidavuse tõus madalatele ja kõrgendatud temperatuuridele, pestitsiidide põhjustatud stressile, pinnase reostustele jne.

NADPH retseptorite aktiveerimine Albiti mõjul viib superoksiid- anioni ja peroksiidi sünteesini ja salitsiilhappe tekkeni. Mis on ülitähtsad ühendid taime immmuunsüsteemi tugevdamisel. Rakud omandavad erakordse vastupidavuse haiguspatogeenide toimele. Tänu sellele omandab Albit süsteemse fungitsiidi omadused, mis on suuteline tõstma immuunsust laia ringi haiguste vastu. See omadus levib ka taime neisse osadesse, mis ei ole otseselt Albitiga kokku puutunud.

Salitsüülhappe süntees annab Albitile ka kasvustimulaatori omadused. Ta mõjutab otseselt taime rakkude ja võrsete kasvu, soodustab uute pungade ning õite loomist, mis lõppkokkuvõttes viivad saagikuse tõusule.

Kuidas Albit toimib?
Kuidas Albit toimib?

Seemnete töötlemisel Albitiga toimub taime mõjutamine läbi risosfääri. Toimeaine satub nii risosfääri ja taime retseptoritele. Väheneb kahjulike patogeenide arv pinnases (Fusarium), ja toimub kasulike mikroobide paljunemine (?ladosporium, Trichoderma ja Gliocladium) - kasv kuni 600%.
Toimub ka lämmastikku fikseerivate bakterite Azotobacter ja teiste aktiveerimine, mille tulemusena tekib pinnasesse ca 40 kg täiendavat lämmastikku hektari kohta ja mullas paiknevate mineraalainete viimine taimedele omastatavasse vormi; N- 24-25%, P 26-40%, K 9-20% võrra suureneb pinnases nende elementide omastatav kogus.

Seega Albit on universaalne taimekasvatuspreparaat, mis toimib praktiliselt kõigis taime eluvaldkondades. Oskuslikult ja õigeaegselt Albitit kasutades on kõigil võimalik oma taimede elu kergemaks teha ning paremaid saake saada. See ei pea olema ainult viljelusvõistluse parimate privileeg. Siin on väga lihtne omandada ka sinul neid töövõtteid, kasvatada oma kasumit nagu Martin Salu, olla sama edukas kui viljelusvõistluse parimad.

Pikemalt saate lugeda Albitist meie uuelt kodulehelt www.albit.ee.


Arvi Villlemson
Eharik OÜ
Tel. 51 64 640
E-post: info@albit.ee

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

DOTNUVA BALTIC AS otsib SEEMNETE MÜÜGIJUHTI

DOTNUVA BALTIC AS

21. jaanuar 2019

Uudised