• 20.07.23, 12:10

Tüdrukud ja rasketehnika – kes rääkis lumehelbekestest?

Meedias on üsna tihti kuulda, et viimastel aastatel tööturule sisenenud Z-põlvkonna noored ehk nn lumehelbekesed ei kipu tööd tõsiselt võtma. Rasket põllumajandus- ja metsatehnikat müüva ja hooldava Baltic Agro Machinery ridades on aga kaks lahedat praktikanti, kes selle müüdi murravad. Ühtlasi lükkavad need noored ümber arvamuse, et tüdrukud ja rasketehnika kokku ei sobi.
Sanna Kesküla ja Marit Leis.
  • Sanna Kesküla ja Marit Leis.
  • Foto: Baltic Agro Machinery
Marit Leist (29) Väike-Maarjast ja Sanna Kesküla (21) Tallinnast on kaks noort naist, keda ühendab kirg autode vastu. See viis nad Tartu Rakenduslikku Kolledžisse õppima mootorsõiduki tehnikuks. Praktikal suurte masinate eest hoolitsemine aga on neist nüüdseks teinud suisa rasketehnika fännid.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.11.25, 13:15
Eesti vili maailmamerel: Scandagra lastis laeva, mis viis Hispaaniasse rekordilise koguse nisu
Muuga sadamas laaditi hiljuti laev MV GREEN K MAX 1, mille pardale paigutati 68 500 tonni Eesti nisu. See on erakordne maht, mis näitab nii kodumaise teraviljasektori jõudu kui ka ekspordivõimekust. Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel rõhutab, et taoline operatsioon eeldab sujuvat koostööd kogu väärtusahela ulatuses, head koostööd kokkuostjate vahel ja näitab, et Eesti suudab konkureerida maailma suurimate viljaeksportijatega.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele