• 09.10.20, 10:04

Valitsus taganes põllumeestele antud lubadusest

Põllumehed näivad olevat jäänud eelarves taas ilma üleminekutoetustest, mida neile enne eelarve kinnitamist oli justkui lubatud.
Põllumehed pole rahul sellega, et valitsus lubas jagada üleminekutoetust, mis tasandaks otsetoetuste vahet Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide vahel, kuid jättis selle täitmata.
  • Põllumehed pole rahul sellega, et valitsus lubas jagada üleminekutoetust, mis tasandaks otsetoetuste vahet Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide vahel, kuid jättis selle täitmata.
  • Foto: Andras Kralla
Probleemi raskusest rääkis reedeses hommikuprogrammis põllumajandus-kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus.
Sõrmuse sõnul räägiti küll toetustest, kuid praktikas selleni ei jõutud. Kui koroonakriis otseselt põllumajandust niivõrd tugevalt ei mõjutanud, siis teistpidi on turu hinnad mitmes sektoris järsult langenud, sealjuures alla tootmise omahinna.
Kuula intervjuud Roomet Sõrmusega SIIT.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.06.25, 11:19
Tugev alus tugevale saagile – DEKALBi eelised rapsikasvatuses
Iga hooaeg on ainulaadne ja toob endaga kaasa uusi väljakutseid. Edukaks hooajaks on olulised põllumehe otsused, investeeringud, riskid, tulemused ja saak. Milliste omadustega DEKALBi sorte eelistada, et saak oleks viljakas ja võimas?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele