Noot rääkis Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis, et tulevastel suvedel ei tohiks enam tekkida töökäte puudust, kus näiteks maasikakorjajaid oleks vähe ja saak jääks seetõttu põllule roiskuma, nagu juhtus mõni aasta tagasi.
Põllumajandus-Kaubanduskoja uus juhatuse esimees ütles sektorit eesootavatest ülesannetest rääkides, et inflatsioonist tingitud palgasurve esitab põllumajandus- ja toidutööstusettevõtetele suure väljakutse. Kui veel juurde lisada aina karmistuvad keskkonnanõuded, võib eelolev periood ettevõtete jaoks kujuneda üsna pingeliseks.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja uueks juhiks valiti valdkonda hästi tundev endine Maaeluministeeriumi kantsler Ants Noot, kes on ühtlasi ka Maaülikooli nõukogu esimees.
Scandagra Eesti AS tegevjuhi Eigo Siimu sõnul on põllumajandusvaldkonna süda koostöö ja vastastikune usaldus. Pärast esimest kümmet kuud ametis tõdeb ta, et sektor on küll keerulises seisus, kuid just nüüd on kõige olulisem seista põllumehe kõrval ja aidata tal raskused üle elada.