Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 6. august 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

CLAAS ja Konekesko tugevdavad oma koostööd Soomes ja Baltikumis

CLAAS ja Konekesko allkirjastasid uued pikaajalised koostöölepingud masinate turustamiseks kõigis neljas riigis.

CLAAS ja Konekesko allkirjastasid uued pikaajalised koostöölepingud masinate turustamiseks kõigis neljas riigis, teatas ettevõte.

Alates 2016. aasta jaanuarist hakkab Konekesko, mis on Soomes asuva Kesko Corporation-i haruettevõte,  Balti riikides turustama eksklusiivselt CLAAS põllumajanduslikke traktoreid, kombaine, iseliikuvaid söödahekseldeid, teleskooplaadureid ja silomasinaid. Sellele lisaks käivitatakse CLAAS traktorite müük ka Soome turul, 8. oktoobril Tamperes toimuval masinanäitusel KoneAgria.

Konekesko president Timo Virtanen võttis sündinud kokkuleppe kokku: „Meil seisab CLAAS-iga ees tihedam koostöö põllumajandusmasinate äris. Pakkujate- ja toodeterikkal turul on keskendumine ühele tuumikkaubamärgile võtmeküsimus veelgi suurema edu saavutamisel. Me oleme rohkem kui kahe aastakümne jooksul teinud CLAAS-iga tulemuslikku koostööd ja näeme tulevikus suurepäraseid kasvuvõimalusi, ning seda eelkõige areneval Balti turul.“

CLAAS-i regionaaldirektor Jens Skifter lisas: „Me jätkame oma eksklusiivsusstrateegia juurutamist Euroopas ja oleme rõõmsad, et saame samadel alustel jätkata koostööd Konekeskoga, kes on olnud CLAAS-i tugev ja pikaajaline partner selles regioonis - Soome ja Baltikum. Me näeme head võimalust veelgi suurendada oma turuosa ja seda eriti traktorite osas. Käivitades müügi ka Soomes on CLAAS traktorid nüüd esindatud igas Euroopa riigis.“

Konekesko põllumajandusmasinate tooteliini direktor Jukka Keltto, kelle vastutusalasse uue strateegia juurutamine jääb, märkis omalt poolt: „Meil on heameel  tõdeda, et meie partnerlussuhe tugevneb. CLAAS on täna Euroopas saagikoristusmasinate turuliider. Viimase 12 aasta jooksul on ka nende traktorid tõusnud premium-klassi masinateks. Konekeskol on Baltikumis juba palju rahulolevaid kliente, kes kasutavad CLAAS traktoreid ning nende müügi käivitamine ka Soomes on suurepärane kasvuvõimalus.“

CLAAS traktorite esmaesitus Soome turul leiab aset 8. oktoobril 2015, Tamperes toimuval masinanäitusel KoneAgria. CLAAS-i regioonijuht Marek Görlich ootab seda huviga: „Soome kliendid on viimaste aastate jooksul ka CLAAS-i traktorite vastu suurt huvi ilmutanud. Peagi on kogu CLAAS-i tootevalik ka sellel turul esindatud. Konekesko on tuntud professionaalse partnerina ning kindlustab CLAAS traktorite tipptasemel müügi ja järelteeninduse ka Soomes.“

TASUB TEADA

CLAAS) on 1913. aastal asutatud pereäri ning üks juhtivatest põllumajandusmasinate tootjatest maailmas. Firma, mille peakorter asub Saksamaal Harsewinkelis, on Euroopas teraviljakombainide müügi turuliider. CLAAS omab juhtpositsiooni ka globaalsel iseliikuvate söödahekseldite turul. Samuti on firma ülemaailmselt tunnustatud tipptegija oma traktorite ja söödavarumistehnikaga. CLAAS-i tooteportfelli kuulub ka tipptasemel viljelusinfotehnoloogia. CLAAS-is töötab erinevates riikides u 11500 inimest ja 2014. aastal oli müügikäive 3800 miljonit eurot.

CLAAS (www.claas.com

Konekesko ja Kesko

Konekesko (www.konekesko.com) tegutseb masinaäris, keskendudes põllumajandus-, ehitus-, materjalikäsitlus- ning vabaajamasinate, samuti veoautode ja busside impordile, müügile ja järelteenindusele. Konekesko tegutseb Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. Konekesko netokäive oli 2014. aastal  256 miljonit eurot ja aasta lõpus töötas seal 440 inimest.

 

 

Kesko (www.kesko.fi) on börsil noteeritud tunnustatud firma, mis tegutseb kaubandussektoris. Talle kuuluvad erinevad klientide poolt hinnatud jaekaubandusketid, millele pakutakse tõhusaid ostujuhtimis-, logistika-, võrguarendus- ja andmehaldusteenuseid. Kesko tegevusvaldkonnad on jaekaubandus, kodu- ja vabaajakaubad, masina- ja autoäri. Kesko tegutseb Soomes, Rootsis, Norras, Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal ja Valgevenes. Kesko netokäive oli 2014. aastal  9071 miljonit eurot ja aasta lõpus töötas seal 23794 inimest.

 

  

 

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616