(Sisuturundus) Põllumuldade lupjamine “ENEFIX” kiiretoimelise meliorandiga

Põllumuldade lupjamine “ENEFIX” kiiretoimelise mel
Põllumuldade lupjamine “ENEFIX” kiiretoimelise meliorandiga

Mullareaktsioon on taimekasvatuse alustala ning üks tähtsamaid mulla viljelusväärtuse näitajaid. Mullareaktsiooni klassifitseeritakse vastavalt pH väärtusele. Happelise mulla korral väheneb taimede poolt toiteelementide omastamine, mis omakorda vähendab põllukultuuride saagikust ning tasuvust.

Tugevalt happelised mullad on pH väärtusega kuni 4,5, mõõdukalt happelised on  pH 4,6-5,5, nõrgalt happelisteks loetakse muldi kui selle pH väärtus on 5.6-6,5, sellised mineraalmullad vajavad samuti lupjamist, eriti kui mulla kaltsiumisisaldus on alla 1500 mg 1 kg mulla kohta.

Selle info, kas mullad vajaksid parendamist ja missugune on nende kaltsiumisisaldus, saate vaadata enda mullaproovide tulemuste analüüsilehelt. Enamik põllukultuure eelistavad kasvada pH väärtusega 6-6,5 (7).  

Tänasel päeval on põllumulla seisundi parendamiseks kõige kiirem ja tulemuslikum kasutada põlevkivi põletamisel toodetud lendtuhka nimega ENEFIX, mis on toodetud loodussõbralikul viisil. Lendtuhk tekib põlvekivi termilisel töötlemisel temperatuuril 1400 kraadi, juurde ei lisata kemikaale, kõrvalaineid ega teisi lisandeid. See teeb ENEFIX lendtuhast loodussõbraliku toote, mis vastab rangelt põllumajandussektoris kehtestatud seadustele ja normatiividele.

ENEFIX on väga kiire neutraliseerimisvõimega (neutraliseerimisvõime 97,9 %) ning seetõttu on efekt näha ja tunda juba samal kasutusaastal. Kiire neutraliseerimisvõime tuleneb ENEFIX- i osakeste väikestest suurusest. Lisaks kiiretoimelisusele rikastab antud toode mulda ka toiteelementidega. Toode sisaldab 0,042% fosforit, 0,76% kaaliumi, 3,9 % magneesiumoksiidi, 1,7% vääveltrioksiidi, 42,3 mg/kg tsinki ja 2,5 mg/kg vaske, seega saate väetisele tehtavaid kulutusi vähendada js ühtlasi paraneb olemasolevate taimetoiteelementide omastatavus mullast.

Olenevalt mullareaktsioonist on majanduslikult efektiivne kasutada ENEFIX lendtuhka kulunormiga 2-3 t/ha. Soovitatud kogus tagab lisaks kiirele mõjule ka pikemaajalise toime.

Scandagra Eesti AS pakub koostöös Eesti Energia AS, Kaska-Luiga Talu ja Iizmar OÜ-ga teile täislahendust põllumuldade parendamiseks ENEFIX kiiretoimelise meliorandiga. Täislahendus sisaldab nii paindlikke maksetingimusi, toote transporti ja laadimist külvimasinasse Teie põllu ääres ning külvitööd põllul. Teie ei pea tegema rohkemat, kui edastama andmed põllumassiivide osas ning edasi toimetab Teie põllul juba kogenud meeskond.

Meliorandi tootmise eesti hoolitseb Eesti Energia AS. Teenuskülv teostatakse Kaska-Luiga Talu poolt uue ja kvaliteetse külvimasinaga Streumaster LW 212.

Kaska-Luiga Talu, meliorandi ENEFIX külv
Kaska-Luiga Talu, meliorandi ENEFIX külv

Meliorandi etteveo eest hoolitseb Iizmar OÜ, kes on antud valdkonnas väga kogenud tegija ning suudab tagada kiire ja kvaliteetse kauba etteveo, tagamaks kiire ja operatiivse töö põllul.

Meliorandi laadimine külvimasinasse põllu ääres.
Meliorandi laadimine külvimasinasse põllu ääres.

Hinnapakkumise saamiseks on võimalik võtta ühendust Scandagra Eesti AS piirkondliku müügispetsialistiga.

Lisainfo: http://scandagra.ee/et/content/lupjamisteenus ja https://www.energia.ee/enefix

 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised