Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus: [email protected] • 31. oktoober 2019

Veerand sajandit loomasööda müügikogemust

Tänu firma partnerite laialdastele teadmistele ja pikaajalistele kogemustele suudab TeknEst pakkuda Eesti farmeritele ühemõtteliselt vaid edule suunatud kvaliteetseid tootelahendusi.

Eriti tihedat koostööd tehakse Kesk-Euroopa ühe mainekaima ja üle 80-aastase ajalooga loomasöötade ning silokindlustuslisandite tootjafirmaga Schaumann. Ühised kliendikülastused Saksamaale ja Austriasse on loonud viljaka pinnase veiste ning sigade söötmislahenduste pakkumiseks ja Eesti farmerite igapäevaseks nõustamiseks.

Schaumanni mitmekülgses tootevalikus on eriti rikkalik valik spetsiaalsöötasid – vitamiini- ja mineraalsöötasid – nii veistele, sigadele, lammastele, kitsedele, hobustele kui ka kanadele. Kogu teadustöö ja tootearendus toimub Saksamaal asuva firma enda teaduskeskuses ISF Schaumann Forschung. Kõik nende müüda- vad tooted läbivad pikaajalised praktikakatsed Hülsenbergi tootmisfarmis. Hülsenbergi farmis on kokku umbes 210 lehma ja keskmine piimatoodang aastas on 11 500 kg lehma kohta.

Mida me siis täpsemalt 80-aastase ajalooga loomasöötade ja silokindlustuslisandite tootjafirma Schaumann toodetest pakume?

KALBI tootesari edukaks vasikakasvatuseks

Kõik KALBI tootesarja tooted sisaldavad pro- ja prebiootikume, mis aitavad noorel organismil kiiremini, kuid samas tervislikult kasvada. Kasutades vasika esimestel elutundidel, päevadel ja nädalatel KALBI tootesarja tooteid koos soolestiku tervist toetava toimeainetekomplek- siga SGW, aitame vasikal immuunpuudulikkuse lünka täita ning organismi vastupanuvõimet keskkonnamõjudele märgatavalt tõsta.

Mikroniseeritud tsinkoksiid vasika- ja põrsakasvatuses

Suur päevane juurdekasv ja elujõulisus on vasika kasvatamise peamised eesmärgid. Schaumanni uus toimeaine MiZi on mikroniseeritud tsinkoksiid, mis parandab vasikate juurdekasvu jootmisperioodil ning vähendab kõhulahtisuse ja hingamisteede haigustesse haigestumise riski. Kõik Schaumanni piimapulbrid ja piimatäiendajad ning vasikate lisasöödad sisalda- vad MiZi lisandit. MiZi toetab ka vasikate immuunsüsteemi. Juba esimestest elupäevadest paraneb söö- daväärindus ja juurdekasv. Peale selle leiab MiZi kasutust ka sigade prestarterites ja söödalisandites.

MiZi kasutamine söödaseaduses lubatud koguses on avaldanud soole tervisele tõhusat mõju ka näiteks põrsaste kolibakterist tingitud kõhulahtisuse korral. Põrsa seedesüsteemi stabiliseerimine koos raskmetallide keskkonda sattumise vähendamisega on loomade heaolu ja keskkonnakaitse tähtsad aspektid. MiZiga on esimese kümne päeva jooksul pärast võõrutamist oluliselt vähem kõhulahtisust ja põrsaste päevane juurdekasv esimesel kahel võõrutusjärgsel nädalal on 25% kõrgem. MiZi on oluline alternatiiv tavalisele tsinkoksiidile.

Ratsiooni optimeerimine Rumivitaliga

Ensüümtoode Rumivital toetab vatsas kiufraktsioonide seedet ja kiudu lagundavate mikroobide kõrget aktiivsust. Olenevalt ratsiooni koostisest tõhustab Rumivital kas kiudude lahustumist või parandab märgatavalt kogu ratsiooni orgaanilise aine seeduvust. Uuringud on näidanud, et Rumivitali kasutamisega saab orgaanilise aine seeduvust suurendada keskmiselt 2,0–2,5% võrra. Lüpsilehma tervisliku söötmise ning parema tasuvuse seisukohast on mõistlik ratsioonis põhisööda osakaalu suurendada ja jõusöödakoguseid vähendada.

Praktikas on tõestust leidnud fakt, et toorkiu seeduvus silodes kõigub suuresti ja on osaliselt ebapiisav. Rumivitali kasutamisel ratsioonis toetame vatsa kiuseedet, mis võimaldab põ- hisööda söödaväärtust veelgi paremini ära kasutada ning vähendada ratsioonis jõusöödakoguseid oluliselt.

Aminotrace – orgaaniliselt seotud mikroelementide uus tase

Aminotrace on Schaumanni valmistatud suure efektiivsusega orgaaniliselt seotud mikro-elemendid. Looma organismi jaoks on mikroelemendid tsink, vask, mangaan, seleen, koobalt, raud ja jood väga olulised eluks vajalikud toitained. Kas individuaalselt või koos on need ühendid seotud paljude funktsioonidega. Nad avaldavad toimet ainevahetusele, paljunemisele, immuunsüsteemile, kasvule, arengule ja erinevate kudede uuenemisele. Väga aktiivsed vask-, tsink-, mangaan- ja raudbiklütsiinkelaathüdraadid on kaitstud seedetraktis teiste mikroelementide kõrvaltoime eest ning see garanteerib nende parema omastatavuse.

Aminotrace’i mineraale söödetakse loomadele vastavalt toodangule ning tänu nende paremale omastatavusele on võimalik lisada 25–50% vähem vaske, tsinki, mangaani ja rauda. Veiste söötmisel on üks suuremaid raskusi pakkuda optimaalses koguses mikroelemente, vältides sealjuures ülesöötmist. Ühelt poolt avaldab mõju põhisööda varieeruvus ja kvaliteet ning teiselt poolt toime vatsas.

Mikroelementide vase, tsingi, mangaani, joodi, koobalti ja seleeni kättesaadavus mäletsejatele ei ole üldjuhul piisav. Nende lisamine söödale on seega eriti oluline. Kasutades orgaaniliselt seotud mikroelemente, on võimalik oluliselt tõsta loomade viljakust, udara ja sõrgade tervist ning immuunsust. Aminotrace on tulevikule suunatud turvaline lahendus piimakarja söötmisel.

Tervislikud söötmislahendused piimalehmadele

Hoidmaks ära ainevahetusliku stressi tekkimist lehmadel ning sellega kaasnevaid mõjutusi lehmade tervisele, tootlikkusele ja viljakusele kasutage erinevate söödalisandite ja toimeainete kombinatsiooni RINDASPEZIAL. Ainevahetusliku stressi olukorras suureneb lehma vatsa ja vere ülehappesus, väheneb mäletsemine, vatsahattude pindala ja koos sellega koresööda söömus, väheneb lenduvate rasvhapete imendumine, suureneb oht vatsahaavandite ja laminiidi tekkele.

Söötes toimeainete segu RINDASPEZIAL, kuhu on lisatud koresööda seedumist soodustavat toimeainete segu RUMIVITAL ja probiootilist eluspärmi ASS-CO FERM, kõrge energiatihedusega komponenti SCHAUMANN ENERGY ja orgaaniliselt seotud mikroelemendid AMINOTRACE, vähendame juba ennetavalt lehma vere- ja vatsa ülehappesust ja tõstame toitainete seeduvust ja kindlustame lehma vajalike toitainetega. Toimeainetesegu RINDASPEZIAL aitab ennetada atsioosi juhtumeid ning lisaks püsivad piima kvaliteedinäitajad valk ja rasv kõrgel tasemel. Schaumann Energy tõstab eesmärgipäraselt ratsiooni energiasisaldust ilma vatsa liigselt koormamata ja ebavajalikku ainevahetussoojust tootmata.

Kinnislooma söötmine

Lehma elutsükli väga oluline periood on kinnisperiood. See on aeg, millal lehm puhkab ainevahetuslikust koormusest, kuid valmistub juba uueks poegimiseks ja kõrgtoodanguliseks laktatsiooniks. Mineraalse täiendsööda RINDAVITAL VK PLUS lisamisega kinnislooma ratsiooni kindlustame lehma ainevahetuse kohanemise laktatsiooniks, väldime poegimishalvatusi, kindlustame energiaainevahetust. Lisaks tugevneb ternespiima kvaliteet vitamiinide ja mineraalainete sisalduse poolest. RINDAVITAL VK PLUS on Eesti farmerite poolt kõrgelt hinnatud.Tänapäeval peavad söötmislahendused olema teadlikult suunatud ennetavale toimele, sest ennetamine on pikemas perspektiivis ainuõige lahendus.

Halbade otsuste tegemisest ning töökorralduslikest vigadest tekkinud terviseprobleemidega, millega kaasnevad erinevad ja- lahaigused, viljakuse või toodangu langus, võitlemine on väga kulukas. Viimastel aastatel on inimeste teadlikkus puhtast ning kvaliteetselt toodetud toidust märgatavalt tõusnud ning tarbijad soovivad täpselt teada, kuidas ning milliste vahenditega on nende toidulaual olev toit toodetud. See seab uued „tegutsemisraamid” kõikidele toidutootmise ahelas osalejatele: põllumajandustootjatele, söödalisandite maaletoo- jatele, söötmisnõustajatele, veterinaaridele jne.

Põhisööt peab olema parima kvaliteediga

Lisaks söödalisanditele kuulub meie tootevalikusse ka Euroopas enim müüdud bioloogiline silokindlustuslisand Bonsilage. Tõhusa ja kasumliku piimatootmise alustala on kõrge toiteväärtusega kvaliteetne silo. Meie tootevalikust müüakse kõige rohkem silokindlustuslisandit Bonsilage Forte, millel on bioloogilistest silokindlustuslisanditest ainsana tõestatud ja DLG antud klostriididevastase toime hinnang.

Uuenduslikkus on edukuse võti

Kogu Eesti põllumajandussektor on viimastel aastakümnetel läbinud tohutult kiire arengu, eriti märkimisäärselt on tõus nud lehmade piimatoodang. Praegu kuuluvad Eesti piimatootjad lehmade keskmise väl- jalüpsi poolest Euroopa tipptegijate hulka. Hea on tõdeda, et Eesti farmid on võtnud edukalt kasutusele kõige kaasaegsemad tootmistehnoloogiad.

Üheks neist on Smartbow’ loomade jälgimissüsteem. Intelligentne Smartbow’ jälgimissüsteem salvestab loomade aktiivsust ja mäletsemist ööpäevaringselt ning võimaldab määrata ka looma asukoha farmis. Uuenduslik kõrvamärk edastab info farmi paigaldatud vastuvõtjate kaudu lokaalsesse serverisse, kus andmeid töödeldakse iseõppivate algoritmidega.

Süsteem teavitab kasutajat automaatselt, kui esineb kõrvalekaldeid looma tavapärasest käitumisest, võimaldades seeläbi varakult tegutseda. Kasutajate teavitamine toimub e-posti või SMS-i teel, mistõttu on võimalik ka farmist eemal olles loomade tegevusega kursis olla.

TeknEsti strateegia on pakkuda farmidele mitmekülgset tootevalikut koos edule suunatud söötmisnõustamisega. Meie meeskonda iseloomustab avatus, uuenduslikkus ja arengumeelsus. Eduka ja järjepideva koostöö tulemus on rahulolevad kliendid.

Lisainfo teknest.ee

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960