Autor: Põllumajandus.ee • 30. detsember 2019

Kes võidutsesid võistlusel Machine of the Year 2020?

Novembris Saksamaal Hannoveris toimunud Agritechnica põllumajandusmessil jagati välja hinnatud 15 kategoorias innovatsiooniauhinnad Machine of the Year 2020/Aasta Masin 2020.
Uue 6300 S Variomat pöördadra näol on tegu suure jõudlusega mitmekülgse adraga, mida iseloomustavad märksõnad vastupidavus, lihtsus ja suur jõudlus.
Foto: Dotnuva Baltic

Võistlusele kandideeris 53 masinat 36-lt tootjalt, alustades traktoritest ja kombainidest ning lõpetades heina- ja söödakoristusseadmete ja külvikutega.

Parim heina- ja söödamasin – Case IH LB436 HD nelikantpakipress

Maailma tippbrändide heitluses võitis Case IH oma LB436 HD nelikantpakipressiga „Aasta masin 2020” tiitli kategoorias heina- ja söödamasinad. Tunnustust üle andes, rõhutati olulise uuendusena pressi uut disainilahendust, mis võimaldab teha tihedamaid palle, vähendades sellega käitlusvajadust ja transpordikulusid. Väiksem pallide arv pindala ja saagi mahu kohta vähendab transpordi- ja laadimiskulusid.

LB436 HD pressi uuenduslik nöörisõlmede süsteem TwinePro pakub majanduslikke ja keskkonnahoiu eeliseid. Uue sõlmimissüsteemi peamised eelised hõlmavad loomasööda saastumise ja keskkonnamõjude ärahoidmist, mida tagatakse vähendades nöörijuppe, mis võivad sattuda kas sööda hulka või põllule.

Case IH LB436 HD nelikantpakipress.
Foto: Dotnuva Baltic

TwinePro abil luuakse pärast esimese tavalise sõlme sidumist, pallide täiendavaks kindlustamiseks, teine sõlm – silmussõlm. Silmussõlmede abil välditakse pallist lahti pääsenud äralõikeid, millega parandatakse nii sööda kvaliteeti, kui ka vähendatakse keskkonnamõjusid. Uut tüüpi silmussõlm suurendab sõlme tugevust kuni 30%, tõstes sellega pressimise efektiivsust ja tagades kõrgema tootlikkuse.

Parim mullaharija – Kverneland 6300 S Variomat pöördader

Ülemaailmset tunnustatud konkursil toodi esile ka uus Kverneland 6300 S Variomat pöördader. Mullaharimismasinate kategoorias ei olnud sellele masinale võrdväärset vastast. Kverneland tõestas ootuspäraselt, et nende arendustöö on kõige innovaatilisem ja edukam.

Uus Kverneland 6300 S Variomat pöördader.
Foto: Dotnuva Baltic

Uue 6300 S Variomat pöördadra näol on tegu suure jõudlusega mitmekülgse adraga, mida iseloomustavad märksõnad vastupidavus, lihtsus ja suur jõudlus. Masina peamine eesmärk on kasumlik kündmine. Selle tagamiseks on integreeritud uude atra, end juba turul tõestanud, Kverneland 2500 i-adra ehituse olulisemad tugevused, milleks on mehaaniline ülekoormuskaitse (kivikaitse) ja “Aero Profile” vannased (kliirens 80cm).

Neist viimased võimaldavad optimeerida kündmist mistahes tingimustes, parandades mulla voolamist läbi masina ja aidates vältida ka raskemate ummistute tekkimist. Märkimisväärse kündmistulemise tagab masina suur hüdrauliline tugiratas, mis aitab säilitada masina stabiilsuse kõigis tingimustes. Olulist lisaväärtust loob ka masina keskjuhtimisseade, mis võimaldab reguleerida parem-ja vasakpoolset töösügavust eraldi.

Aasta elektroonikaseade on DataConnect

Põllumajanduselektroonika kategoorias võitis tiitli DataConnect. Võiduka lahenduse taga on hiljuti Case IH, STEYR, New Holland, CLAAS, John Deere ja 365FarmNet vahel sõlmitud leping, mille eesmärgiks on võimaldada globaalse sega-masinapargi klientidel oma masina andmeid vaadata läbi ühise platvormi.

Põllumajanduselektroonika kategoorias võitis tiitli DataConnect.
Foto: Dotnuva Baltic

Kõik eelnimetatud brändid nõustusid võimaldama masinateabe (masina asukoht, kiirus, kütuse tase, tööseisund) vahetamist pilve kaudu pilve oma vastavates telemaatikaplatvormides. Tegu on innovaatilise lahendusega, mis näitab erakordselt hästi suurbrändide arendustöö fookust lähtuvalt põllumehe huvidest.

Uuri lisaks dotnuvabaltic.ee

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960