Autor: Põllumajandus.ee • 4. veebruar 2020

Dotnuva Baltic on nüüd Spearhead niidukite ametlik esindaja

Dotnuva Baltic AS on alates sellest aastast Euroopa juhtiva niitmis- ja multšimistehnika tootja Spearhead ametlik edasimüüja Eestis. Peamiselt täppishalduse tehnoloogial põhinevale taimehooldusele keskendunud Spearhead arendab ja toodab laias valikus mitmeotstarbelisi niidukeid ning multšereid, mis on Põhja-Euroopa põllumeeste seas kõrgelt hinnatud.
Dotnuva Baltic on nüüd Spearhead niidukite ametlik esindaja.
Foto: Dotnuva Baltic

Euroopa suurim rootorniidukite tootja

Spearhead on Euroopa suurim suure jõudlusega rootorniidukite tootja, mille seadmed on populaarsed üle maailma nii põllumeeste, töövõtjate kui ka niitmisspetsialistide seas. Spearhead masinate olulisemad detailid on välja arendatud ja toodetud Suurbritannias, kasutades selleks uusimat arvutipõhist tehnoloogiat ja täpselt juhitud tootmisprotsesse. Põllumajandustehnika tootja Spearhead on eelkõige spetsialiseerunud taimehooldusele ja sellega seotud täppishalduse tehnolooogia arendamisele.

Kesksel kohal on keskkonnasääst

Skandinaavias kõrgelt hinnatud Spearhead brändi peetakse keskkonnasäästliku hooldustehnoloogia turuliidriks. Viimasel ajal on põllumajanduses võetud suund saagipõhiste rakenduste poole, mille keskmes on peamiselt põllukultuuride jääkide käitlemine. See on olnud juba aastaid ka Spearheadi arendustöö fookuses.

Koostöös maailmakuulsate teadusasutustega on Spearhead töötanud välja uue veelgi tõhusama multšimise tehnoloogia, mis aitab suurendada põllumajanduse väljundit ja tootlikkust, pakkudes samal ajal kasu keskkonnale. Kuigi arendustöö jätkub, võib julgelt öelda, et juba täna pakub just Spearhead kõige keskkonnasäästlikumat lahendust põllukultuuride jääkide käitlemiseks.

Paremad eeltingimused taimekasvuks

„Spearhead taimehooldusmasinate lisandumisega meie tooteportfelli, saame pakkuda edaspidi veelgi paremat niitmis- ja multšimistehnikat ka mahepõllumajanduslikele tootjatele. Spearhead seadmed on keskendunud võimalikult väikeste taimejääkide tootmisele, et läbi nende tagada parem allakülv ning senisest efektiivsem orgaanika lagunemine mullas,” sõnas Dotnuva Baltic AS tegevjuht Renee Mõttus.

Spearhead MultiCut 300.
Foto: Dotnuva Baltic

Põhja-Euroopa põllumeeste seas end juba tõestanud kaubamärk võimaldab maksimeerida põllukultuuride jääkidest saadavat kasu, suunates sellest võimalikult palju toitaineid tagasi mulda. Tulemuseks on efektiivsus, mis võimaldab põllumehel väiksema energiakuluga saavutada suurem kasutegur ja tulusus. Parem mulla kvaliteet tähendab paremaid eeltingimusi taimekasvuks.

Parim valik niidukeid ja multšereid

Spearhead seadmeid turustatakse tänaseks enam kui 25 riigis üle maailma. Märkmisväärselt populaarsed on nad Taanis, Soomes, Norras, Iirimaal ja oma kodumaal, Suurbritannias. Aastatepikkuse arendustöö tulemusel on neist saanud kvaliteedi ja innovatsiooni sünonüüm taimestikuhalduse valdkonnas. Koostöös kasutajatega on töötatud välja seadmed, mis vastavad kõrgeimatele vajadustele, pakkudes toimivaid lahendusi töötamaks kõikvõimalikes tingimustes, kus taimestik võib kasvada.

Spearhead Destroyer.
Foto: Dotnuva Baltic

Spearhead laiast tootevalikust leiab nii jäätmaa niidukeid, erinevaks otstarbeks kasutatavaid multšereid kui ka söödi- ja kõrrepõldude purustamiseks mõeldud seadmeid ning nende varuosasid. Lisaks ka teepervede, võsa ja heki hooldamiseks mõeldud teleskoop- ja hooldusniidukeid ning muid eriotstarbelisi niidukeid. Suurte rohealade hooldamiskes sobivad aga Spearhead iseliikuvad (hooldus)niidukid.

Spearhead Twiga 700T.
Foto: Dotnuva Baltic

Alates sellest aastast on Spearhead seadmete ja varuosade ametlik edasimüüja Eestis Dotnuva Baltic AS. Lisaks Spearhead toodete müügile, pakub Dotnuva Baltic Eestis ka vastavate seadmete järelteenindust. Rohkem infot Spearhead toodete kohta küsi oma piirkonna Dotnuva Baltic AS müügijuhilt või vaata lisa müüja kodulehelt.

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960